Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomoučané opět uvidí novoroční ohňostroj až 1. ledna

 
úterý, 22. prosince 2015, 11:29

Tak jako minulého Silvestra, i tento se Olomoučané nedočkají novoročního ohňostroje úderem dvanácté hodiny, který bude znamenat příchod nového roku, ale až 1. ledna v pozdní odpoledne.

Novoroční ohňostroj si tak budou moci Olomoučané vychutnat v pátek 1.1. 2016 od 17:00 do 18:30. Avizuje se také bohatý doprovodný program jak pro děti, tak i dospělé.

Důvody pro přesun tradičního ohňostroje komentoval již minulý rok primátor Antonín Staněk. "Otevření možnosti vychutnat si ohňostroj pro rodiny s dětmi bylo jedním z hlavních motivů pro změnu tradice,“ řekl minulý rok olomoucký primátor Antonín Staněk.

I ohlasy veřejnosti byly příznivé: „Považuju to za dobrý nápad. Silvestrovské ohňostroje mají sice tradici a v mnoha městech se o půlnoci dělají, jenže já bych si na něj rozhodně s dětmi jít netroufla. Takhle jsme se aspoň mohli celá rodina těšit na 1. ledna,“ uvedla jedna z přihlížejících, která přišla na náměstí minulý rok s celou rodinou.


zdroj: olomouc.eu

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Blanka Martinovská
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama
 
 

Kam dál?

Do Olomouce se chystají legendární Alphaville

úterý, 22. prosince 2015, 10:25

Hity jako Forever Young nebo Big In Japan zazpívají v Olomouci legendární Alphaville. Německá kapela v čele se zpěvákem...

Recenze: Nové Star Wars přicházejí a fanoušci můžou jásat

čtvrtek, 17. prosince 2015, 15:56

Pokračování Hvězdných válek splnilo sen milionů fanoušků po celém světě, můžeme tak znovu zažít boj dobra proti zlu. A...

VIDEO: Univerzita láká uchazeče skrze nový klip, objeví se v něm třeba Bohdan Pomahač

čtvrtek, 10. prosince 2015, 10:12

Tenistka Helena Suková, fotograf Jindřich Štreit nebo plastický chirurg Bohdan Pomahač – co pojí tyto zdánlivě rozdílné...