Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Na Horním náměstí už se lze připojit k internetu skrze nezabezpečnou Wi-Fi síť

 
úterý, 29. prosince 2015, 14:53

Občané i návštěvníci Olomouce mohou od konce letošního roku na Horním náměstí nově využít připojení k internetu pomocí wi-fi. Bezdrátové připojení se zobrazí pod názvem OLOMOUC-FREE.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo wi-fi připojení v centru města zajistit, a tak splnit další závazek z koaličního programového prohlášení. Zejména turisté využívají veřejný internet ve městech k rychlému a pohodlnému přístupu k informacím o městě a místním dění. Věřím ale, že připojení uvítají i Olomoučané,“ říká primátor města Olomouce Antonín Staněk.

Internetové připojení v centru města zatím poběží v testovacím provozu. „Do 20. ledna chceme vyzkoušet, jak nová wi-fi funguje, abychom potom do ostrého provozu mohli vychytat případné nedostatky a chyby,“ vysvětluje vedoucí odboru informatiky olomouckého magistrátu Jiří Fišer. Zdůrazňuje také, že nová wi-fi je nastavena pro běžný provoz a potřeby občanů a návštěvníků města, nikoli na velké akce a oslavy. „Je před námi Silvestr, období, kdy padají i mobilní sítě, proto jsme sami zvědaví, jak se s případným náporem vyrovná veřejný internet,“ dodává.

S vyladěním co nejlepší funkčnosti může pomoci i veřejnost. Pro připomínky či dotazy ohledně fungování veřejného internetu na náměstí byla zřízena speciální adresa wifi@olomouc.eu.

Tisková zpráva | Foto Jan Andreáš
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Nejkrásnější vánoční pohádky? V anketě jste vybrali S čerty nejsou žerty a Tři oříšky pro Popelku

neděle, 27. prosince 2015, 20:04

Žádné překvapení… Tak by se dala shrnout anketa o nejkrásnější českou vánoční pohádku, kterou jsme vyhlásili na Štědrý...

Do Olomouce zavítá světová show shaolinských mnichů

středa, 23. prosince 2015, 19:23

Jedinečná show, která vyprodává stadiony po celém světě, míří v dubnu do hanácké metropole. Mniši z kolébky...

Olomoučané opět uvidí novoroční ohňostroj až 1. ledna

úterý, 22. prosince 2015, 11:29

Tak jako minulého Silvestra, i tento se Olomoučané nedočkají novoročního ohňostroje úderem dvanácté hodiny, který bude...