středa 29. listopadu 2023 Zina

Gender a #MeToo bude motivem nového seriálu Jana Hřebejka. Ten bude zasazen do prostředí Univerzity Palackého

Režisér Jan Hřebejk natočí pro Českou televizi čtyřdílný komediální seriál Pozadí událostí, který se odehrává v univerzitním prostředí. Na scénáři pracovali Michal Sýkora a Petr Jarchovský. Podle režiséra je téma seriálu dnešní, zabývá se vztahy mezi muži a ženami v době kampaně MeToo, genderu a měnících se společenských rolí. Natáčet se začne 25. ledna, uvedli dnes tvůrci v tiskové zprávě.

„Zápletka je detektivní, žánrem je to komedie, ale výsledkem by ideálně měla být originální, filozofující moralita, stavějící na paradoxech současné společnosti a mezilidských vztahů. Téma Pozadí událostí je naprosto dnešní: muži a ženy a jejich vztahy v době #MeToo, genderu, měnících se společenských rolí. Zločin slouží jako katalyzátor příběhu. Věříme, že naše diváky zaujmeme tím, že ukážeme situace, které důvěrně znají z vlastního života. A chceme to udělat inteligentně, s jistou intelektuální ambicí," uvedl Hřebejk.

„Naše společná láska k tvorbě Woodyho Allena nebo seriálu Sedmilhářky, znalost univerzitního prostředí, detektivní zápletka a potřeba výpovědi o vztazích, nás přivedly na myšlenku vytvořit Pozadí událostí jako vtipnou a napínavou komedii postavenou na nosné detektivní zápletce. Věříme, že Pozadí událostí bude chytrá zábava, osobní výpověď i aktuální obraz moderní městské společnosti," uvedl Petr Jarchovský.

V hlavních rolích se představí Jitka Čvančarová, Petra Hřebíčková, Martha Issová, Katarina Kubošiová (Katarzia), Jiří Havelka, Petr Ostrouchov nebo Luboš Veselý. Seriál Pozadí událostí pro Českou televizi zajišťuje společnost Barletta.

Příběh vypráví o sourozencích, kteří učí na univerzitě a oba mají krizi ve svém manželství. Vojta ve volném čase píše detektivky. Soňa se jím nechá inspirovat a vydá pod pseudonymem velmi úspěšný erotický román Pozadí událostí. Do školy přijde nová děkanka, která chce vymýtit veškeré projevy přežívajících sexistických stereotypů na škole a začne pronásledovat pedagogy i studenty, kteří pomyslnou etickou hranici překračují. Situace na univerzitě eskaluje ve chvíli, kdy se stane sexuálně motivovaná vražda studentky. Vyšetřováním případu je pověřena pětatřicetiletá kriminalistka, která žije v partnerském vztahu se ženou, s níž čeká rodinu.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto archiv Barletta

Štítky seriál, Hřebejk, UPOL, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.