Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

GLOSA: Oscar pro Rockyho? Byla by to satisfakce

 
pondělí, 29. února 2016, 16:57

Leo sem, Leo tam… Už několik let říkám, že DiCaprio nemá mezi mainstreamovými herci konkurenci. Alespoň z mého pohledu. Proto jsem rád, že si Oscara nakonec odnesl. Ta mediální masírka posledních týdnů už mě ale trošku otravovala. V Leově stínu se bohužel ocitla další velká osobnost, které jsem letos držel palce i u nohou - Sylvester Stallone. Nominován nebyl za hlavní roli, nýbrž roli vedlejší ve snímku Creed.

Proč jsem mu tolik fandil? Protože by to byla úžasná satisfakce… Roky se do něj naváží celá řada kritiků. Dokola omílají, že neumí hrát, že je to (respektive byla) jen chodící hora svalů a tak dále. Postavit však italského hřebce do stejné linie s Dolphem Lundgrenem, Jean Claudem Van Dammem, Arnoldem Schwarzeneggerem či dokonce Chuckem Norrisem mi přijde naprosto nemístné.

Stallone má na kontě celou řadu úžasných dramatických rolí, z nichž samozřejmě tou nejznámější je Rocky. Vzpomeňme ale i na geniální jedničku Ramba (a netvrďte mi, že je to jen tupý akčňák), syrový Kriminál či uvolněnější, ale skvěle zahraný film Zpátky do ringu. Ostatně přišlo vám snad, že by se Stallone vedle De Nira ztrácel? Samozřejmě měl i nejedno slabší období, natočil nejeden film poplatný době, ale kdo ne?

Je mi jasné, že je jednoduché se strefovat do herců, jako je Sylvester Stallone. Tento borec má ale mé hluboké uznání. Pro mě bude Rocky vždycky hrdinou, a je jedno, že nemá ve vitríně pozlaceného plešouna. Ale škoda, leckomu by vytřel zrak!

Čtěte více:

 

Napsal(a) Václav Votruba | Foto upload.wikimedia.org
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

DiCaprio má Oscara. Nejlepším filmem je Spotlight

pondělí, 29. února 2016, 07:39

Vítězným filmem 88. ročníku udílení Oscarů cen Americké filmové akademie je novinářské drama Spotlight, které v noci na...

Filmová verze detektivního románu Modré stíny opět potápí svou knižní předlohu

pondělí, 29. února 2016, 00:03

Po roce se na televizní obrazovku vrátili detektivové od nejsvětější trojice. Čekal jsem, že se tvůrci poučí z...

ANKETA: Oscarové noc je tady! Dostane Leo DiCaprio podle vás sošku?

neděle, 28. února 2016, 11:33

Filmový svět se dočkal velkého svátku – 29. 2. ve 2:30 středoevropského času začíná přímý přenos předávání Oscarů....