Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Modré dny v Pevnosti poznání bohatým programem rozšíří povědomí o autismu

 
středa, 23. března 2016, 11:44

Modré dny v olomoucké Pevnosti poznání o víkendu 2. a 3. dubna podpoří Světový den zvýšení povědomí o autismu. Návštěvníky čeká interaktivní poznávání života autistů, projekce filmu Tak daleko, tak blízko, senzomotorický koutek a další zajímavý program.

Jenom v Česku trpí autismem více než padesát tisíc lidí. Druhého dubna na Světový den zvýšení povědomí o autismu jsou některé budovy nasvíceny modrým světlem. Modře se rozzáří i olomoucká Pevnost poznání, ve které se chystá na celý víkend bohatý program.

„Prožijete s námi zábavné dny plné interaktivního poznání všemi smysly pod vedením zkušených animátorů. Dozvíte se o odlišnostech mozku lidí s autismem, a proč některé věci vnímají a prožívají zcela odlišně, nebo co jim naopak umožňuje vynikat v určitých oblastech,“ zve na událost manažerka PR Pevnosti poznání Martina Vysloužilová.

Modré dny dále nabídnou návštěvu senzomotorického koutku, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet relaxační a pohybové terapeutické techniky, které dětem pomáhají uvolnit se a také zlepšují koncentraci a schopnost učit se nové věci.

V průběhu celého vikendu bude opakovaně promítán film Tak daleko, tak blízko, který se snaží bořit mýty o lidech postižených autismem. Chystané panelová diskuse se mimo jiné zúčastní i vědec a popularizátor vědy Michael Londesborough, který je otcem osmiletého chlapce s autistickou poruchou. Ve večerních hodinách vystoupí britský zpěvák James Harries a po koncertě se pevnost rozzáří modře.

 

Program:

Sobota 2. dubna

9-18 hodin
Fascinující svět rostlin všemi smysly

9-18 hodin
Pohybové a relaxační aktivity 

14-17 hodin
Zábavné žonglování s Janem Hlavsou

15 hodin
Panelová diskuze

9-18 hodin
Výtvarné dílny

9-18 hodin
Výstava výtvarných děl dětí s autismem

17 hodin
Společná fotografie všech, kteří fandí lidem s autismem před modře nasvícenou Pevností

9-18 hodin
Projekce filmu Tak daleko, tak blízko

18 hodin
Koncert Jamese Harriese

21 hodin
Pevnost poznání svítí modře

Neděle 3. dubna

9-18 hodin
Fascinující svět rostlin všemi smysly

9-18 hodin
Pohybové a relaxační aktivity v senzomotorickém koutku 

15-17 hodin
Zábavné žonglování s Janem Hlavsou

9-18 hodin
Výtvarné dílny

9-18 hodin
Výstava výtvarných děl dětí s autismem

17:45-18:00 hodin
Ukončení Modrých dnů v Pevnosti poznání 

 

 

Čtěte více:

Napsal Jan Kvapil | Foto archiv Pevnosti poznání

Kam dál?

Galerie Šantovka rozdává auta. Já už tipovala, co Vy?

pondělí, 21. března 2016, 15:29

Galerie Šantovka rozdává auta Škoda Fabia! Pět už jich je pryč, ale to poslední je ještě stále volné. Takže ještě stále mám já,...

Dneškem začínají Velikonoční slavnosti na Horním náměstí

pátek, 18. března 2016, 10:30

Dnešním dnem v Olomouci začínají Velikonoční slavnosti 2016. Během jedenácti dnů se na Horním náměstí odehraje velké množství...

Olomouc se připojí k Hodině Země, centrum města se dnes ponoří do tmy

pátek, 18. března 2016, 09:54

Olomouc se připojí k celosvětové akci s názvem Hodina Země, která má za úkol upozornit na význam šetření energie a ochrany...

RECENZE: Saulův syn – když jediné, co potřebujete k životu, není...

pátek, 18. března 2016, 09:08

Snímek Saulův Syn je pro někoho jen „dalším“ filmem o holocaustu. Ve skutečnosti je však zatím nejpůsobivějším a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.