Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

FOTOGALERIE: V Denisově ulici vznikla jedinečná zrcadlová stěna, láká na letošní AFO

 
čtvrtek, 31. března 2016, 14:14

Plakát, nebo zrcadlo? Nebo to také může být třeba metalický povrch mimozemského korábu, co vy na to? Každopádně, grafika letošního ročníku AFO (Academia Film Olomouc) nenechá nikoho na pochybách, že letošní AFO bude stát za to.

Ve čtvrtek od rána se pilně pracuje u zdi v proluce na Denisově ulici, která bude celá pokrytá těmito plakáty, a bude tak evokovat jedno velké zdrcadlo a zároveň zvát na letošní AFO.

Originální vizuál letošního ročníku AFO má na svědomí sedmadvacetiletý student a grafik Radim Měsíc. „Vytvořil jsem koncept zrcadlového plakátu, který v sobě díky svému unikátnímu povrchu, odráží okolní prostředí. Každý poster tak svým způsobem reflektuje ducha místa Olomouce a festivalu. Na plakátu se nachází jen dvě barvy, dominantní číslovka 51 a na první pohled abstraktní kontury. Jedná se však o vrstevnice, které zachycují reálné dějiště festivalu, skutečnou oblast 51,“ shrnuje Měsíc.

„Už jen vzhledem k tomu, že programová skladba festivalu se letos významně dotkne kontaktu s mimozemskou civilizací, včetně legendární Oblasti 51, bylo nám jasné, že vizuál nesmí postrádat kosmické obrysy. Angažování grafika Radima Měsíce se od počátku jevilo jako naprosto přirozený krok v rámci progresu celého festivalu. Radim má popkulturní rozhled a na svůj věk mimořádný cit pro vrstevnatou mnohovýznamovou grafiku. Jeho práce posouvá vizuální identitu AFO zase o velký kus dál…,“ přibližuje práci grafického designéra mluvčí festivalu Ondřej Čížek.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Honza Andreáš
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

RECENZE: Líza, liščí víla je příběhem, který je snem každé Drbny

čtvrtek, 31. března 2016, 10:24

Maďarský snímek loňského roku od režiséra, jehož jméno se nesmí (spíše nedá) vyslovit. Abych ale byla korektní, tak se...

Další PechaKucha Night v Olomouci se ponese v duchu módy

čtvrtek, 31. března 2016, 08:55

Již třetím rokem v Olomouci ve své práci pokračují organizátoři akcí nesoucí název PechaKucha Night [pečakuča najt]....

Do Divadla na Šantovce přijede Jan Kraus se synem, představí se v talk-show Václava D. Kosíka

úterý, 29. března 2016, 16:28

Středa 13.4. bude v Divadle na Šantovce už potřetí patřit svérázné talk-show Václava D. Kosíka s názvem Hvězdy, jak je...