Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O víkendu začne turistická sezóna v Olomouci, nabídne spoustu pohybových aktivit a zábavy

 
čtvrtek, 19. května 2016, 10:02

Už tuto sobotu 21. 5. 2016 se v Olomouci zahájí nová turistická sezóna, která bude velmi aktivní a zábavná.K zapůjčení bude Ološlap, čtyřkolky a další. Město chce, aby i lidé, žijící v Olomouci, se cítili jako návštěvníci, kteří mají stále co objevovat.

Jaro je dávno tady a léto už klepe na dveře. Město Olomouc proto každý rok již tradičně pořádá tuto akci v rámci zahájení turistické sezóny. „Olomouc je krásné historické a současně živé město, které má každému návštěvníkovi co nabídnout. Chceme, aby se o tom mohli opět přesvědčit i Olomoučané, kteří ve městě žijí a možná jej vnímají už o něco všedněji,“ uvedl náměstek primátora Pavel Urbášek.
Všichni Olomoučané a její návštěvníci mohou v sobotu 21. května 2016 od 9 do 15 hodin objevovat Olomouc, a nejen to, k zapůjčení na Horním náměstí jim bude i několik dopravních prostředků, jako jsou klasická kola, čtyřkolky, koloběžky, šlapací auta, turistický vláček, vozítka segway, rafty a speciální Ološlap.
„Samotné památky, byť jsou sebevíc hodnotné a krásné, leckomu stačit nemusí. Můžeme je ale poznávat mnoha netradičními způsoby, ať už ze sedel kola, speciálního vozidla Ološlap nebo třeba z paluby raftu či výletní lodi,“ dodal Pavel Urbášek.

Kromě pohybových aktivit si zájemci mohou vybrat i z několika historických prohlídek, například prohlídku Arcibiskupského paláce, Pevnosti poznání, nově otevřeného zámku Čechy pod Kosířem, projížďku po olomouckých fortových pevnostech, návštěvu Domu přírody Litovelského Pomoraví nebo komentované prohlídky historického města.

Na všechny tyto aktivity je nutné se hlásit v těchto dnech přímo u zapojených subjektů, na které najdete kontakty v odkaze. Ološlap, turistický vláček, čtyřkola a segwaye budou k dispozici zdarma a bez předchozí rezervace. A aby toho nebylo málo, na Korunní pevnůstce se bude konat od 13 hodin festival volnočasových aktivit Activityfest, na který bude také vstup zdarma.

Zahájení turistické sezóny - program

Čtěte více:

Kam dál?

Hrad Helfštýn o víkendu obsadí šermíři

středa, 18. května 2016, 17:17

21. května začíná na hradě Helfštýn festival vojenské historie, který patří mezi největší šermířské festivaly na Moravě. Šermíře...

V rámci Svátků města bude slavnostně odhalen poeziomat na Václavském...

středa, 18. května 2016, 14:56

V rámci letošních Svátků města, které se odehrají od 1. do 5. června, se bude konat velký open-air koncert, trhy v centru města,...

Letní kino má nového nájemce! Vznikne tam nové pódium s posezením i...

středa, 18. května 2016, 10:14

Rada města v úterý na svém zasedání odsouhlasila dlouhodobý pronájem areálu letního kina. Na 10 let ho pronajala sdružení...

Milovníci kávy, zpozorněte! V Olomouci se bude konat Olomoucký den...

úterý, 17. května 2016, 14:01

Třetí květnová sobota bude v Olomouci ve znamení kávy. 21. května se totiž v našem městě odehraje Olomoucký den kávy, který s...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.