Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

O víkendu začne turistická sezóna v Olomouci, nabídne spoustu pohybových aktivit a zábavy

 
čtvrtek, 19. května 2016, 10:02

Už tuto sobotu 21. 5. 2016 se v Olomouci zahájí nová turistická sezóna, která bude velmi aktivní a zábavná.K zapůjčení bude Ološlap, čtyřkolky a další. Město chce, aby i lidé, žijící v Olomouci, se cítili jako návštěvníci, kteří mají stále co objevovat.

Jaro je dávno tady a léto už klepe na dveře. Město Olomouc proto každý rok již tradičně pořádá tuto akci v rámci zahájení turistické sezóny. „Olomouc je krásné historické a současně živé město, které má každému návštěvníkovi co nabídnout. Chceme, aby se o tom mohli opět přesvědčit i Olomoučané, kteří ve městě žijí a možná jej vnímají už o něco všedněji,“ uvedl náměstek primátora Pavel Urbášek.
Všichni Olomoučané a její návštěvníci mohou v sobotu 21. května 2016 od 9 do 15 hodin objevovat Olomouc, a nejen to, k zapůjčení na Horním náměstí jim bude i několik dopravních prostředků, jako jsou klasická kola, čtyřkolky, koloběžky, šlapací auta, turistický vláček, vozítka segway, rafty a speciální Ološlap.
„Samotné památky, byť jsou sebevíc hodnotné a krásné, leckomu stačit nemusí. Můžeme je ale poznávat mnoha netradičními způsoby, ať už ze sedel kola, speciálního vozidla Ološlap nebo třeba z paluby raftu či výletní lodi,“ dodal Pavel Urbášek.

Kromě pohybových aktivit si zájemci mohou vybrat i z několika historických prohlídek, například prohlídku Arcibiskupského paláce, Pevnosti poznání, nově otevřeného zámku Čechy pod Kosířem, projížďku po olomouckých fortových pevnostech, návštěvu Domu přírody Litovelského Pomoraví nebo komentované prohlídky historického města.

Na všechny tyto aktivity je nutné se hlásit v těchto dnech přímo u zapojených subjektů, na které najdete kontakty v odkaze. Ološlap, turistický vláček, čtyřkola a segwaye budou k dispozici zdarma a bez předchozí rezervace. A aby toho nebylo málo, na Korunní pevnůstce se bude konat od 13 hodin festival volnočasových aktivit Activityfest, na který bude také vstup zdarma.

Zahájení turistické sezóny - program

Čtěte více:

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Hrad Helfštýn o víkendu obsadí šermíři

středa, 18. května 2016, 17:17

21. května začíná na hradě Helfštýn festival vojenské historie, který patří mezi největší šermířské festivaly na...

V rámci Svátků města bude slavnostně odhalen poeziomat na Václavském náměstí

středa, 18. května 2016, 14:56

V rámci letošních Svátků města, které se odehrají od 1. do 5. června, se bude konat velký open-air koncert, trhy v...

Letní kino má nového nájemce! Vznikne tam nové pódium s posezením i přírodní hřiště

středa, 18. května 2016, 10:14

Rada města v úterý na svém zasedání odsouhlasila dlouhodobý pronájem areálu letního kina. Na 10 let ho pronajala...