středa 17. dubna 2024 Rudolf

Univerzita Palackého chystá ples, vystoupí kapela Moondance Orchestra známá ze StarDance

Letní semestr startuje na Univerzitě Palackého v Olomouci (UP) tradičně Akademickým týdnem, jehož pomyslným vrcholem bude v pátek 17. února Reprezentační ples UP, který se do programu univerzitních akcí vrací po dvou letech.

Návštěvníci plesu se mohou těšit na populární Moondance Orchestra Martina Kumžáka, taneční workshop, světelnou show, bohaté občerstvení, tombolu a hlavně dobrou zábavu. Ples v prostorách hotelu NH Collection Congress Olomouc začíná v 19:30 hodin, vstupenky jsou v prodeji od 17. ledna online na smsticket.cz.

„Jsme velice potěšeni, že se po dvouleté pauze budeme moci opět setkat na Reprezentačním plese UP a navázat tak na covidem nešťastně přerušenou tradici. Je skvělé, že se tuto významnou akci podařilo uskutečnit v roce, kdy si připomínáme čtyři sta padesát let od založení olomoucké univerzity. Ples pro studenty, akademiky i širokou veřejnost tak může být jednou z prvních příležitostí, jak toto výročí oslavit,“ uvedl rektor Univerzity Palackého v Olomouci Martin Procházka.

Na reprezentačním plese Univerzity Palackého bude návštěvníkům hrát populární Moondance Orchestra Martina Kumžáka. Tento orchestr patří mezi absolutní špičku mezi tanečními orchestry v České republice. Skládá se z jedenácti špičkových muzikantů a kvarteta znamenitých zpěváků. Těmito zpěváky jsou Dasha, Naďa Wepperová, Michal Cerman a Dušan Kollár. Barbora Plonka Schwarzbachová, vedoucí oddělení univerzitních akcí, prohlásila, že jsou rádi, že se jim podařilo zajistit vystoupení Moondance Orchestra na plese, protože jejich koncertní diář je nabitý na dlouho dopředu.

Profesionální tanečník a účastník televizní soutěže StarDance Jan Halíř bude na plese vést svůj workshop a radit s tanečními kroky a figurami. Tanečním krokům bude odpovídat i originální světelná show od profesionální skupiny Postrpoi.

Letošním reprezentačním plesem bude provázet členka činohry Moravského divadla Olomouc, talentovaná herečka a zpěvačka Natálie Tichánková. „Je mi velkou ctí a potěšením zhostit se role moderátora na tak významné akci, jakou Reprezentační ples Univerzity Palackého bezpochyby je. Mám radost, že se po dvouleté pauze vrací věci opět do normálu. Věřím, že si ples společně užijeme a že na něj budeme další roky s nadšením vzpomínat,“ řekla Natálie Tichánková.

Hlavní program se bude odehrávat v sále Evropa. Plesoví hosté, kteří do tohoto sálu již neseženou vstupenky nebo kteří vyhledávají klidnější místo pro konverzaci, mohou využít posezení v přilehlých sálech Olomouc a Madrid. Dění v hlavním sále jim neunikne, bude pro ně přenášeno na velkoplošné obrazovce a k tanci se mohou samozřejmě kdykoliv přesunout na parket. Návštěvníci plesu, kteří dávají přednost tanci a zpěvu na lidovou notu, mají možnost zakoupit si místa ve Snídaňovém sále v přízemí hotelu, kde bude celý večer hrát cimbálová muzika Valašské peklo. „Její repertoár se ale neskládá jen z moravských lidovek, umí zahrát i úpravy popových a rockových hitů od kapel, jako jsou The Beatles, Metallica, Olympic nebo Kabát,“ zmínila Barbora Plonka Schwarzbachová.

Vstupenky na Reprezentační ples UP lze zakoupit od 17. ledna online na webu smsticket.cz. Cena vstupenky je 990 korun, studenti UP mohou lístky kupovat za zlevněnou částku 690 korun. V ceně je zahrnut welcome drink a občerstvení formou rautu. Další informace o plesu a účinkujících jsou dostupné na stránkách ples.upol.cz.

Ohodnoť článek

Autoři | Zdroj Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.