neděle 25. února 2024 Liliana

Výstavu For Model navšítívilo na olomoucké Flóře přes 16 tisíc lidí

Podařilo se pořadatelům letošního 21. ročníku interaktivní výstavy For Model překonat historický rekord v návštěvnosti. Na Výstaviště Flora Olomouc přišlo v rozmezí 17. až 19. března 2023 více než 16 tisíc lidí.

Vloni dorazil na výstavu For Model nejvyšší počet návštěvníků - přes 15 tisíc, což byl v celé historii této akce rekordní počet. Tento rekord platil až do konce minulého týdne, kdy se na olomouckém výstavišti konal již 21. ročník této akce, která patří mezi největší výstavy zaměřené na modely, sběratelství, digitální technologie, hry, hračky a stavebnice v tuzemsku.

„Z překonání loňské návštěvnosti máme velkou radost. Minulý rok se For Model konal po dvouleté covidové odmlce, takže bylo jasné, že se fanoušci poctivé modelařiny, digitálních technologií a sběratelství nemohli dočkat, a i proto jich tehdy zřejmě dorazil rekordní počet. O to víc nás těší, že si ještě více lidí – často rodiny s dětmi – našlo cestu na naši výstavu také letos,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Velkou zásluhu na úspěšném 21. ročníku výstavy má kromě samotných pořadatelů z Výstaviště Flora Olomouc i řada vystavovatelů, sběratelů a prodejců. Tento rok jich na výstavu For Model dorazilo bezmála dvě stě.

„Všem patří velké poděkování. Vážíme si toho, že s námi spolupracují. Někteří ze sběratelů i modelářů na akci For Model jezdí řadu let a mnohdy je to právě olomoucké Výstaviště Flora, které si vyberou jako místo, kde veřejnosti vůbec poprvé představí své nové dílo. Vážíme si práce, nadšení a energie, kterou věnují svým modelům a sbírkám. Těšíme se na další společné setkání na výstavě For Model 2024,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Velký prostor na výstavě For Model 2023 dostaly i moderní digitální technologie anebo stále populárnější 3D tisk. Středobodem akce byl hlavní pavilon A, součástí výstavy byl i pavilon E, jenž patřil železničním modelářům. V okolí obou pavilonů byl připraven další program, především děti měly radost z kolotočů či projížděk na ponících. O pohodový průběh akce se postarala také obsluha v několika gastrozónách.

Velice kladně hodnoceným lákadlem souvisejícím s výstavou For Model 2023 byly díky spolupráci olomouckého výstaviště se společností České dráhy jízdy historických motoráčků „Hurvínek“ mezi olomouckým hlavním nádražím a městskou částí Řepčín.

Vlaky zastavovaly také na zastávce Olomouc – Nová Ulice, ze které to bylo na interaktivní výstavu For Model skutečně jen pár kroků.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Výstaviště Flora Olomouc | Zdroj Výstaviště Flora Olomouc, a. s.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.