pondělí 15. dubna 2024 Anastázie

Sigma Olomouc ve spolupráci s Moravskou filharmonií Olomouc připravuje multižánrový open-air koncert pod názvem „Festival filharmonie“

Fotbalový klub SK Sigma Olomouc se spojil s Moravskou filharmonií Olomouc a dalšími partnery, aby uspořádali multižánrový open-air festival nazvaný "Festival filharmonie". Akce se koná 9. června 2023 na Andrově stadionu v Olomouci.

Fotbalový klub SK Sigma Olomouc spolupracuje s Moravskou filharmonií Olomouc (MFO) a dalšími partnery na uspořádání multižánrového open-air festivalu nazvaného "Festival filharmonie". Akce se bude konat 9. června 2023 od 19 hodin v Olomouci, přímo na Andrově stadionu, který se nachází v srdci druhého nejvýznamnějšího památkového centra v ČR. Na festivalovém pódiu se představí Vojta Dyk, Janek Ledecký, Eva Urbanová a Bohuš Matuš, kteří vystoupí samostatně. Festivalem bude provázet Emma Smetana. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní zážitek v podobě netradičního spojení klasického orchestru pod vedením dirigentů Jana Kučery a Hanze Sedláře s největšími hity předních interpretů ze české hudební scény. Vstupenky budou v předprodeji od 21. března 2023 v síti Ticketportal po celé zemi. Olomoučané si je budou moci zakoupit také přímo v Turistickém a informačním centru v podloubí radnice. Část z výtěžku z vstupného bude věnována projektu „Otevřeme zahradu“ hospice na Svatém Kopečku u Olomouce.

„Snahou klubu je využít Andrův stadion i ke kulturním účelům, zvláště v období letní sportovní přestávky, která k tomu doslova vybízí. Pro rok 2023 jsme pro svou ideu našli nejen pochopení, ale i sdílené nadšení u vedení Moravské filharmonie Olomouc. Myšlenka uspořádat letní open air koncert tak začala dostávat konkrétní podobu. Cílem je nabídnout Olomoučanům něco nového, co si, věříme, získá jejich oblibu a směle položí základ Festivalu filharmonie, možné budoucí koncertní tradici v Olomouci. Všichni, kteří se na přípravě Festivalu filharmonie podílí již dnes, zaslouží naše poděkování. Jsme v očekávání, jak na tuto výjimečnou akci zareaguje olomoucká veřejnost, ale třeba i „přespolní“ milovníci kvalitní hudby,“ uvádí za SK Sigma Olomouc, a.s. Jiří Ficner.

„Festival filharmonie nabídne všem milovníkům dobré hudby unikátní zážitek v podobě spojení klasického orchestru s pestrými hudebními žánry, a to vše pod širým nebem. Na pódiu se v průběhu jediného večera představí Moravská filharmonie Olomouc v plné velikosti a síle a v počtu více než 65 hráčů doprovodí zpěváky naší hudební scény i s jejich kapelami. To vše dělá z koncertu jedinečnou událost v rámci celé naší země, nikde jinde totiž posluchači nebudou mít příležitost slyšet naživo tolik atraktivní a pestré hudby v jednom večeru,“ sděluje ředitel MFO Jonáš Harman.

„Přijít s vizí, která nebude jen snová, spojí naše zpěváky i jejich kapely na Andrově stadionu s více než 65 člennou filharmonií, a ještě se stane kolébkou festivalu, znamená závazek. O to více mě těší, že už letos můžeme i olomouckému publiku přivézt nezapomenutelnou muziku Vojty Dyka, oblíbeného Janka Ledeckého i velký hlas Evy Urbanové. Vzdáme i hold Karlu Gottovi jeho písněmi. A to vše v doprovodu MFO. Věříme, že nadšení, s nímž jsme Festival filharmonie tvořili, přeneseme do krásné Olomouce, a že lidé budou odcházet s radostí, s níž vznikal,“ dodává za autory a realizační tým Festivalu filharmonie Iveta Gronská.

Ohodnoť článek

Autoři | Zdroj SK Sigma Olomouc, a. s.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.