Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Moravské divadlo čeká rekonstrukce, začátek nové sezony se proto posune

 
úterý, 5. července 2016, 10:49

Od července končí divadelní sezona. I přesto bude Moravské divadlo o prázdninách plné. Místo diváků zde však budou dělníci, kteří se postarají o rekonstrukci galerie a toalet.

„Rekonstrukce a údržba divadelního domu je permanentní záležitostí. Je třeba neustále myslet na divácký komfort, zvyšují se nároky na servis divadla vůči publiku, počínaje šatnami a konče pohodlím v hledišti. Pečujeme o budovu, která je historickým klenotem, takže všechny zásahy musí být citlivé a zároveň splňovat nároky moderní doby,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela.

Divácká galerie, která je od roku 2012 pro veřejnost uzavřená, se dočká rekonstrukce. Diváci si tak budou moci opět kupovat vstupenky na toto oblíbené místo. "Navrženým propojením galerie s druhým pořadím balkonu přestane být galerie odstrčeným prostorem, do kterého se běžně neprodávaly lístky. Plánujeme rozčlenění galerie na lóže vybavené křesly. Divákům už nebudou překážet scénické reflektory, které nově najdou své místo v lóžích vyčleněných pro techniku. Zlepší se také bezpečnost, dosavadní nízké zábradlí na galerii bude doplněno zvýšeným madlem vyloženým do prostoru tak, aby nebránilo pohledu dolů k jevišti,“ popsal Hekela.

V minulosti již proběhla rekonstrukce pánských a dámských toalet ve foayer. Nyní přichází na řadu také WC v prostoru hlediště. „Toalety za lóžemi prvního a druhého pořadí a toalety na galerii se kromě jiného dočkají nové keramické dlažby a obkladů a technického vybavení,“ přiblížil Hekela.

Částka, kterou vynaloží Moravské divadlo na rekonstrukci, přesáhne osm milionů korun. Statutární město Olomouc jako zřizovatel vychází divadlu vstříc a snižuje povinný obvod o více než jeden milion korun. Za tyto peníze divadlo opraví omítku zdi v Divadelní ulici. „Těší mě, že historická budova prochází dílčími investicemi, jejichž výsledek ocení zejména diváci, ale pamatují i na zaměstnance Moravského divadla Olomouc. Na změny přinášející komfort je však potřeba myslet nejen ve vnitřních prostorách budovy, ale také při vstupu do divadla. Právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli umožnit opravu fasády budovy při příchodu na Horní náměstí z Divadelní ulice,“ uvedl olomoucký primátor Antonín Staněk. „Divadelní ulice, která se již delší čas nachází v ne zcela utěšeném stavu, proto projde komplexnější opravou. Aktuálně zde chystáme renovaci kanalizační sítě,“ objasnil primátor.

Kvůli rekonstrukci divadla se začátek nové sezony posunuje na 11. září. Výjimečně se nezačne 1. září, ale budete si muset deset dnů počkat.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

VIDEO: Sledujte emocionální video Víta Hradila o festivalu AFO

pátek, 1. července 2016, 10:51

Videoklipař Vít Hradil, častý spolupracovník kultovních PSH a Vladimira 518, natočil emocionální video o největším...

RECENZE: Jak se povedla nejnovější série populární Hry o trůny?

čtvrtek, 30. června 2016, 09:30

Seriál Hra o trůny baví diváky už od roku 2011. Udržela si vysoké kvality předchozích sérií i právě ukončená šestá řada?

Maratónské léto v Metropolu nabídne filmové a seriálové trháky pro všechny vytrvalé diváky

středa, 29. června 2016, 12:02

Kino Metropol si na prázdniny připravilo program plný filmových maratonů. A bude z čeho vybírat. Diváci se můžou těšit...