středa 21. února 2024 Lenka

Horní náměstí dnes oživí videomapping a Fantastická symfonie v podání Moravské filharmonie

Fascinující spojení hudby a světla mohou Olomoučané zažít už dnes večer na Horním náměstí. Fantastickou symfonii Hectora Berlioze v podání Moravské filharmonie Olomouc doprovodí živá vizuální show Simony Noera ze skupiny KinocirKus.

Organizátoři oblíbeného Festivalu VZÁŘÍ opět propojí několik vjemů, aby přihlížejícím a posluchačům nabídli co nejintenzivnější zážitek. „I letos chceme zprostředkovat koncert pro všechny, kdo přijdou na Horní náměstí. Navíc jej doplníme Live visuals projekcí na fasádu budovy Moravské filharmonie Olomouc. Fantastickou symfonii si tak ve čtvrtek budete moci vychutnat mimo koncertní sál, a to za doprovodu světelné show. Akce na náměstí začíná ve 20 hodin a určitě stojí za zhlédnutí,“ zve na netradiční vystoupení pořadatel akce Kamil Zajíček.

Koncerty pod širým nebem, navíc v kulisách krásného Horního náměstí, patří k nejoblíbenějším akcím v Olomouci. Tentokrát však nepůjde o klasický koncert. Ten se odehraje od 19 hodin v sále Reduta, díky reprodukci jej ale uslyší i lidé na náměstí. „Orchestr Moravské filharmonie je plný vynikajících hudebníků, proto jsem přesvědčen, že si i tentokrát z koncertu odneseme silný zážitek a úsměv na tváři. Spojení hudby, světla a místa s takovým duchem, jako má Horní náměstí, je zkrátka dobrý nápad a já za něj organizátorům moc děkuji,“ říká náměstek primátora města Olomouce Pavel Urbášek.

Světelná show na Horním náměstí začíná ve čtvrtek 22. září ve 20 hodin, promítat se bude na budovu Moravského divadla a Moravské filharmonie.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto Facebook Festival VZÁŘÍ/Septembeam | Zdroj olomouc.eu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.