Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Horní náměstí dnes oživí videomapping a Fantastická symfonie v podání Moravské filharmonie

 
čtvrtek, 22. září 2016, 10:08

Fascinující spojení hudby a světla mohou Olomoučané zažít už dnes večer na Horním náměstí. Fantastickou symfonii Hectora Berlioze v podání Moravské filharmonie Olomouc doprovodí živá vizuální show Simony Noera ze skupiny KinocirKus.

Organizátoři oblíbeného Festivalu VZÁŘÍ opět propojí několik vjemů, aby přihlížejícím a posluchačům nabídli co nejintenzivnější zážitek. „I letos chceme zprostředkovat koncert pro všechny, kdo přijdou na Horní náměstí. Navíc jej doplníme Live visuals projekcí na fasádu budovy Moravské filharmonie Olomouc. Fantastickou symfonii si tak ve čtvrtek budete moci vychutnat mimo koncertní sál, a to za doprovodu světelné show. Akce na náměstí začíná ve 20 hodin a určitě stojí za zhlédnutí,“ zve na netradiční vystoupení pořadatel akce Kamil Zajíček.

Koncerty pod širým nebem, navíc v kulisách krásného Horního náměstí, patří k nejoblíbenějším akcím v Olomouci. Tentokrát však nepůjde o klasický koncert. Ten se odehraje od 19 hodin v sále Reduta, díky reprodukci jej ale uslyší i lidé na náměstí. „Orchestr Moravské filharmonie je plný vynikajících hudebníků, proto jsem přesvědčen, že si i tentokrát z koncertu odneseme silný zážitek a úsměv na tváři. Spojení hudby, světla a místa s takovým duchem, jako má Horní náměstí, je zkrátka dobrý nápad a já za něj organizátorům moc děkuji,“ říká náměstek primátora města Olomouce Pavel Urbášek.

Světelná show na Horním náměstí začíná ve čtvrtek 22. září ve 20 hodin, promítat se bude na budovu Moravského divadla a Moravské filharmonie.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto Facebook Festival VZÁŘÍ/Septembeam | Zdroj olomouc.eu
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Kino Metropol rozproudí dokument legendárních The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

úterý, 20. září 2016, 09:37

Dokumentární film od oscarového režiséra Rona Howarda The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years vypráví příběh...

Víkend v Pevnosti poznání bude poprvé patřit Strážcům poznání. Přijďte se za nimi podívat!

sobota, 17. září 2016, 11:43

Na půdě univerzitního muzea vědy Pevnost poznání v Olomouci vznikla komiksová hra Strážci poznání. Děti se díky ní...

Kino Metropol uvádí nové české drama Zloději zelených koní s Pavlem Liškou

středa, 14. září 2016, 13:15

Už dnes si můžete zajít do olomouckého Kina Metropol na nové české drama s názvem Zloději zelených koní. Představení...