Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Divadelní Flora Olomouc nabídne na deseti místech na 60 produkcí

 
středa, 7. května 2014, 11:24

Divadelníci a hudebníci z osmi zemí zamíří od poloviny května do Olomouce na prestižní přehlídku Divadelní Flora Olomouc. Letošní ročník nabídne během 11 dnů na deseti scénách šest desítek produkcí. Pořadatelé chtějí oslovit diváky i mimo tradiční festivalové scény, jakými jsou Moravské divadlo Olomouc nebo univerzitní Konvikt. Hrát se bude na Horním náměstí a více produkcí nabídnou také prostory Divadla na cucky ve Wurmově ulici.

"Samotné divadelní produkce jsou žánrově pestré. Nabízíme klasickou repertoárovou činohru, alternativní inscenace, performativní představení, ale i celou řadu tanečních inscenací, improvizace či představení pro děti. Součástí Flory jsou tradičně i koncerty, workshopy, besedy a filmové projekce," řekl  ředitel festivalu Petr Nerušil. Podotkl, že olomoucká Divadelní Flora patří mezi tři nejvýznamnější tuzemské divadelní přehlídky a jde o největší divadelní festival na Moravě.
   

Letošní ročník nabídne podle pořadatelů více programových sekcí. Část programu se stejně jako v předchozích letech zaměří na taneční a performativní umění zemí takzvané visegrádské čtyřky a v této sekci nabídne hned tři světové premiéry. "Letos se na přehlídce zaměříme na ostravské Divadlo Petra Bezruče, návštěvníkům nabídneme miniprofil jejich inscenací z aktuálního repertoáru. Malou přehlídku v rámci Flory bude mít i Divadlo Vosto5, přehlídka se zaměří také na tvorbu jednoho z nejoriginálnějších tuzemských inscenátorů - režiséra Daniela Špinara," podotkl Nerušil.
   

Zásadní sekcí programu bude reprezentativní přehlídka inscenací několika her Václava Havla v podání několika divadel. Pořadatelé tuto přehlídku připravili při příležitosti 25. výročí sametové revoluce. V programu je například autorský hudebně-divadelní projekt Miloše Orsona Štědroně v podání Divadla Na zábradlí s názvem Velvet Havel volně inspirovaný životem
Václava Havla. Klicperovo divadlo z Hradce Králové do Olomouce přiveze Havlovu Žebráckou operu a ostravské Divadlo Petra Bezruče představí Audienci. Národní divadlo zahraje na jevišti Moravského divadla Zahradní slavnost. Letošní 18. ročník festivalu Divadelní Flora začíná 15. května a potrvá do 25. května. Představení a akce přehlídky každoročně navštíví na 10.000 lidí.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Dvořákova Olomouc nabídne světového virtuoza Maiského

středa, 30. dubna 2014, 11:33

Ozdobou letošního ročníku festivalu Dvořákova Olomouc se stane jeden z nejvýznamnějších světových violoncellistů...

Moravské divadlo láká na větší počet premiér

sobota, 26. dubna 2014, 11:23

Moravské divadlo Olomouc navýší v příští sezoně počet premiér. Předplatitelé se mohou těšit na třináct titulů. Čtrnáctá...

V Olomouci vystoupí kapela Půlnoc, doprovodí výstavu Káji Saudka

úterý, 22. dubna 2014, 10:05

Obnovená kultovní kapela půlnoc zahraje již tuto středu v Divadle hudby v Olomouci. Bude to jedna ze zastávek z jejího...