Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Do Česka míří hollywoodský filmový hudební skladatel James Newton Howard

 
středa, 23. listopadu 2016, 18:30

Jeden z nejvšestrannějších a nejuznávanějších autorů současné filmové hudby James Newton Howard vystoupí 19. listopadu 2017 v pražském Kongresovém centru. Autor hudby k snímkům Hunger Games, Temný rytíř, Šestý smysl, Pretty Woman a další vystoupí společně s Českým národním symfonickým orchestrem.

Americký rodák James Newton Howard patří mezi nejúspěšnější filmové hudební skladatele současnosti. V rámci své kariéry spolupracoval například se skladatelem Hansem Zimmerem, se kterým vytvořil hudbu k batmanovským filmům Temný rytíř a Batman začíná. Howard během své kariéry pracoval na více než stovce filmů prestižních hollywoodských režisérů. Jeho posledním dílem je hudba k volnému pokračování kouzelnické ságy Harryho Pottera.

Film z pera J.K. Rowlingové Fantastická zvířata a kde je najít má premiéru v listopadu 2016. Skladatel Howard působí na hudební scéně třicet let. Během té doby vytvořil hudbu k filmům Vyvolený, Já legenda, Collateral, Volný pád, Krvavý diamant, Volný pád, Soukromá válka pana Wilsona, Cizinec a mnoho dalších. Jedno z jeho nejzásadnějších děl je autorská hudba k trilogii Hunger Games. Howard je zástupcem moderní a současné filmové hudby, jeho strhující kompozice doplňují nejnavštěvovanější filmy hollywoodu.

V jeho tvorbě posluchač najde strhující skladby, které obohacují dramatické scény filmů, ale také romantické a melancholické melodie. Velmi často do svých kompozic Howard zařazuje často vokálové pasáže i mnohočlenné sbory.

Proto se kromě symfonického orchestru publikum v Praze dočká také sólových zpěváků a mnohočlenného pěveckého sboru. Howard byl v červenci v Praze navštívít Český národní symfonický orchestr, se kterým absolvuje kompletní turné. "Setkal jsme se v Praze s orchestrem, se kterým budeme vystupovat během turné. Dostal jsem na něj doporučení od mého přítele a skladatele Hanse Zimmera, který s nimi vystupoval. Těším se na spolupráci," řekl k v Praze a spolupráci s ČNSO.

James Newton Howard má na svém kontě osm nominací na cenu Oskar, čtyři  nominace Grammy a stejný počet Zlatých Globů. V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším filmovým hudebním skladatelem v rámci ocenění World Soundtrack Awards. Celkem složil hudbu k více než 120 filmům. Pražský koncert je naplánován na 19. listopadu 2017 v Kongresovém centru. Vstupenky na koncert lze zakupovat v síti Ticketportal. 

Čtěte více:

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Poslední listopadový pátek bude patřit PechaKucha Night, konat se bude v bývalé výrobní hale

úterý, 22. listopadu 2016, 09:49

Poslední listopadový pátek bude patřit v pořadí třináctému vydání PechaKucha Night. PechaKucha opět otevře dveře...

Z Hollywoodu do Olomouce. Účastníci mistrovství světa společně vystoupí na Talentovém galavečeru

pondělí, 21. listopadu 2016, 09:54

Z letošního Mistrovství světa v interpretačním umění si přivezli Čeští účastníci celkem sedmnáct medailí. V sobotu 26....

Olomoučtí studenti představují muzikálovou pohádku Stojí hruška

pátek, 18. listopadu 2016, 12:50

Už jen pár dní zbývá do premiéry muzikálu Stojí hruška, společného projektu spolku ABSENT 90's a Divadelního souboru...