Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Moravské divadlo po čtyřech letech opět otevírá diváckou galerii

 
pondělí, 5. prosince 2016, 17:30

Moravské divadlo v Olomouci dnes otevřelo po čtyřech letech diváckou galerii. Prostory byly dosud uzavřeny z bezpečnostních důvodů kvůli nevyhovujícím podmínkám. Galerie byla součástí letošní rekonstrukce prostor divadla, která zahrnovala také úpravu toalet u hlediště.

Otevřením galerie se kapacita divadla zvýšila o 32 míst, vstupenky na takzvané bidýlko jsou k dispozici ode dneška, řekl dnes ČTK mluvčí divadla David Kresta.

Moravské divadlo mělo dosud kapacitu 398 míst, počet míst se tak zvýšil o téměř desetinu. "Jsem rád, že se nám opět podařilo zprovoznit diváckou galerii. Nejen proto, že je to prostor specifický a svým způsobem velmi přitažlivý, ale především proto, že tak můžeme navýšit kapacitu divadelního sálu a v případě titulů, o které je již dopředu velký zájem, uvolnit do prodeje další tři desítky sedadel," uvedl ředitel divadla Pavel Hekela.

Před uzavřením galerie se lidé na tato místa dostávali přes schodiště vedoucí do sálu Moravské filharmonie, nyní už budou moci využít hlavní schodiště ve foyer divadla. Během prací totiž byla propojena galerie s druhým pořadím balkonu. "V galerii samotné je pak 12 boxů rozdělených paravány. Najdeme tu také zvukařský pult, kabinu a místo pro obsluhu titulkovacího zařízení. Součástí galerie je také společenský salónek, divácký komfort zvýší nově přístupné luxusní pánské a dámské toalety," doplnil mluvčí divadla.

Vedení divadla počítá s tím, že vstupenky na galerii uvolní do prodeje vždy poté, až se zaplní místa na prvním a druhém pořadí balkonu. U titulů, u nichž se již dopředu počítá s velkým diváckým zájmem a jejichž dosavadní reprízy byly vyprodané, budou vstupenky na galerii k dispozici od začátku prodeje, uvedla vedoucí obchodního oddělení Jitka Jahodová. Zájemci si mohou vstupenky na diváckou galerii zakoupit již v tomto týdnu, a to na čtvrteční derniéru operetní inscenace Rose Marie a na oblíbené baletní představení Louskáček, které je v plánu tuto sobotu.

Galerie byla součástí letošní etapy rekonstrukce prostor divadla, novou podobu již získaly také toalety u hlediště. Náklady přesáhly osm milionů korun. Kvůli rozsahu prací muselo vedení divadla posunut začátek nové sezony o deset dní.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto Moravské divadlo Olomouc
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama
 
 

Kam dál?

Do olomouckého S-Klubu přijede Majk Spirit se s svým Primetime Tour

pondělí, 5. prosince 2016, 13:00

V rámci své československé Primetime Tour si Majk Spirit vybral jako svou osmou zastávku olomoucký S-klub, kam přiveze...

Jedinečná fotografická výstava o dětech se vzácnými chorobami bude k vidění v Pevnosti poznání

středa, 30. listopadu 2016, 17:34

Ojedinělá výstava 27 černobílých fotografií nazvaná Váš pohled, náš svět, která zachycuje okamžiky ze života dětí se...

Potvrzeno! Příští rok v květnu zahrají v Brně americké rockové legendy Kiss

úterý, 29. listopadu 2016, 13:02

Americká rocková legenda Kiss vystoupí 20. května příštího roku na brněnském výstavišti. V České republice bude mít...