Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Metropol představí strhující dokument ze života Richarda Müllera

 
pondělí, 13. února 2017, 15:00

Devadesátiminutový dokumentární snímek ze života slavného i kontroverzního slovenského zpěváka Richarda Müllera přichází i do olomouckého kina Metropol. Film, který si na podzim roku 2016 odbyl úspěšnou slovenskou premiéru, představuje pod taktovkou režiséra Mira Rema intimní a temně osobní příběh umělce, který na česko-slovenské scéně působí více než čtvrt století, dokázal prodat přes milion alb, a byl zmiňován také v četných aférách. Na konci promítání proběhne také divácká beseda se samotným režisérem.

Bylo by pošetilé předpokládat, že snímek nabídne peprné, bizardní a intimní detaily zpěvákova osobního života, i když slibuje náhled do jeho soukromí. Sám režisér Miro Remo dodává, se rozhodně nejedná o klasický bulvární medailonek. „Natáčím filmy o lidech, kteří mě fascinují. Na tvorbě Richarda Müllera jsem hudebně vyrůstal, jeho texty jsem znal nazpaměť. Byla pro mě pocta s ním spolupracovat. Věřím, že film u diváků uspěje, ale rozhodně jsem cíleně nenavazoval na tradici portrétových filmů o celebritách.“

Do popředí děje se tak dostává osobně-profesní rovina zpěvákova života, ve které se mísí vnitřní bitvy, láska, konflikty a další veřejná tajemství. To všechno dalo vzniknout upřímné výpovědi člověka, kterého pěvně drží milovaná hudba v soukolí, ze kterého nelze, nebo spíše nechce vystoupit.Divácká beseda


Na snímku se krom Mira Rema a scénáristy Marka Kučery podílela také celá řada známých tváří. Dynamický střih, který hravě kombinuje přechody mezi archivními záběry a současností, je dílem Marka Kráľovského. Ten k přemostění ostrých přechodů využívá hudební doprovod samotného Müllera a kapely Fragile, která doprovází zpěváka na koncertním turné. V dokumentu tak mimo jiné zazní i jeho stěžejní skladby, které dokonale korespondují s celkovou melancholickou nótou příběhu.

Mezi dalšími účinkujícími se představí i zpěvákovy osudové ženy jako Soňa Müllerová, Iva Bittová nebo Vanda Wolfová. Hned zkraje snímku pak také textař Michal Horáček, Helena Vondráčková, Dan Bárta či herec Martin Dejdar a další.
Po skončení promítání proběhne v sále očekávaná beseda přímo s režisérem Mirem Remem, který přiblíží divákům své úmysly a bude odpovídat na otázky týkající se filmu.

Richard Müller si po dobu své kariéry získává značnou popularitu především díky osobité hudbě a geniálním textům. Jeho tvorba však neunikla ani kontroverzím a démonům spojeným s alkoholem i drogami. Mohlo by se zdát, že k portrétu umělce již není co dodat. Opak je však pravdou a již po prvních minutách bude všem v sále jasné, že se stali svědky něčeho mimořádného, mimořádně upřímného.

Čtěte více:

Tisková zpráva

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Dámy, váš čas přišel... Do kin vstupuje Padesát...

čtvrtek, 9. února 2017, 10:30

Dá se čekat, že tentokrát vezmou Premiere Cinemas útokem hlavně ženy. Stejně jako se stalo v roce 2015, kdy měl premiéru film...

Pianothéka Richarda Pogody není pouze pro starší ročníky

středa, 8. února 2017, 10:30

Už třetím rokem hraje Richard Pogoda společně s Miroslavem Švihálkem v Galerii Šantovka každou druhou neděli na piano a saxofon....

Druhý Anděl Páně je komerčně nejúspěšnějším českým filmem v dějinách

úterý, 7. února 2017, 10:30

Pohádka Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha vydělala na tržbách 127,1 milionu korun, a po deseti týdnech v distribuci se tak...

„Naučme se spolupracovat“ vyzývá letos festival Jeden svět Olomouc

neděle, 5. února 2017, 14:14

Hlavním tématem 18. ročníku festivalu Jeden svět Olomouc se stane umění spolupráce. V době nových médií získává slovo sdílet...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Uzavřela se silnice Chomoutov – Lazce....

  • Muž v neděli před polednem mezi Štěpánovem a...

  • Po zranění na Velké pardubické musel...

  • FOTO: U Olšan se srazila tři osobní auta,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.

Češi zachraňují helikoptérou slona v Indonésii, armáda asistuje

Česká nezisková organizace na záchranu pralesů a zvířat, spolek Prales dětem, se vrhla do akce, která je v historii Indonésie nevídaná. Spolek se ve spolupráci se šesti indonéskými organizacemi a armádou rozhodl přesunout kriticky ohroženého slona sumaterského uvízlého na palmové plantáži do třicet kilometrů vzdálené pralesní státní rezervace. Jak? Helikoptérou. Proč? Hrozí mu smrt rukou místních.

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým teplotám by pak v příštím týdnu mohlo dorazit i sněžení.