Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V rámci festivalu Jeden svět v Olomouci vystoupí pražská kapela Cold Cold Nights

 
neděle, 26. března 2017, 19:00

Festivalový týden olomouckého Jednoho světa se rychle blíží a s ním spousta žánrově různorodých akcí. Jednou z nich bude koncert skvělé pražské kapely Cold Cold Nights, jejíž anglické texty se v doprovodu kytarových rifů rozezní Jazz Tibet Clubem ve středu 29. března v osm hodin večer.

A rozhodně se máte na co se těšit. Čtyřčlenná formace v čele s frontmanem, vystupujícím pod pseudonymem „Jéčko“, vás unese na příjemných vlnách indie folku. „Letos jsme v rámci hudebního programu Jednoho světa Olomouc vybrali kapelu Cold Cold Nights, která před nedávnem prošla díky fúzi folkově znějícího písničkáře Jéčka a kapely Cold Cold Nights znatelným posunem k post-rocku. Volbou této kapely chceme navázat na hudební linku, která prostupuje výběrem hudebních kapel na letošním ročníku (Flash the Readies, zahrají na zahajovací opening party),“ zdůvodňuje zařazení kapely do programu jedna z hlavních koodinátorek festivalu Jeden svět Olomouc Jana Gajová.

Mladý talent Jakub Jirásek neboli Jéčko není na hudební scéně žádným nováčkem. Muzikant od roku 2011, kdy vyšlo jeho první EP s názvem Run from the Town, pravidelně vystupuje před publikem. Mezi jeho největší koncertní úspěchy patří například vystoupení před americkým zpěvákem Kurtem Vilem na koncertě v pražském klubu MeetFactory nebo společný support s kapelou Cold Cold Nights newyorské čtveřici Cymbals Eat Guitars.

Od poloviny března letošního roku je v prodeji jeho nejnovější počin, který vyšel pod pražským Black Pear labelem a nese název The Last Summer. Zajímavostí je, že kromě digitálního provedení a klasického CD si ho mohou posluchači zakoupit také v podobě vinylové desky. „Na novém albu The Last Summer mě baví Jéčkův hluboký nakřáplý hlas, provázený hutnou kytarovou stěnou, okořeněný trumpetovým vdechem, jež pro mě dohromady tvoří skvělý zvuk melancholického soundtracku k výletům do mezidobí. Je vidět, že umění spolupráce prospělo i této kapele,“ dodává koordinátorka.

V rámci doprovodného programu 18. ročníku festivalu Jeden svět Olomouc se mohou návštěvníci kromě koncertu kapel Cold Cold Nights a Flash the Readies zúčastnit také mnoha dalších akcí. Mimo jiné například výstavy fotografií Arménský deník a krajina Aleše Mynáře a s ní spojené projekce filmu Jany Ševčíkové Gyumri, dnu otevřených dveří organizace Člověk v tísni nebo přednášky tří odvážných kluků, kteří si říkají Manťáci a společně absolvovali dobrodružný závod Rickshaw run v Indii.

Čtěte více:

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Eruptivní spojení vizuální show a post-rockového zvuku – Jeden svět Olomouc otevřou Flash the Readies

neděle, 26. března 2017, 09:28

Apokalypsa z Jesenických hor, tak o nové desce olomoucké skupiny Flash the Readies mluví hudební kritika. A to v dobrém...

VIDEO: Oscar pro Kolju! Od památného okamžiku uteklo 20 let

sobota, 25. března 2017, 15:00

Byl to velký okamžik pro českou kinematografii... Přesně před 20 lety získali otec a syn Svěrákovi Oscara za nejlepší...

KULTURA V OLOMOUCI: Horkýže slaví 25 let nebo celotýdenní festival o lidských právech

pátek, 24. března 2017, 15:00

I na poslední březnový víkend a pracovní týden pro vás máme výběr nezajímavějších událostí v Olomouci a jejím okolí v...