Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Letošní sezónu zahájí PechaKucha v bývalém sídle obchodní společnosti Ander&syn Olomouc

 
úterý, 4. dubna 2017, 15:00

Udržitelná móda, módní fotografie, výroba textilu a textilních doplňků, to jsou témata, která se objeví ve svižných prezentacích během páteční PechaKucha Night. Rámcové téma 13. vydání PKN je móda.

Aby večer nepůsobil příliš jednotvárně, zapojují oragnizátoři zástupce různých profesí - od módních návrhářů, přes šperkaře, módní fotografy až po tvůrce toho nejzákladnějšího - textilu. Textil je základním stavebním prvkem, bez textilu by oděvy vznikaly jen těžko. ,,Během uplynulých akcí jsme představili hodně módních návrhářů a tvůrců módních doplňků. Tentokrát jsme chtěli jít trochu více do hloubky a poukázat i na jiné aspekty, které s sebou módní tvorba nese,” komentuje výběr prezentujících Alžběta Smejkalová.

V pátek večer se tak představí Tomáš Rohal, zakladatel značky Bohempia. Bohempia je společensky zodpovědným start-upem. Tomáš pod svou značkou vyrábí konopné oblečení, tenisky a doplňky. Jeho cílem je podpořit textilní a oděvní výrobu, kterou potlačila expanze asijských výrobků.

O zodpovědném přístupu k vlastnímu šatníku bude hovořit Eva Adamcová. Vystudovaná designérka oděvu se dnes věnuje studiu sustainability v textilním a oděvním průmyslu. Kromě toho pořádá kurzy a workshopy, kde účastníky navádí, jak s láskou přistupovat k budování svého šatníku a jak si vyšperkovat kusy oděvu tak, aby se prodloužila jejich životnost.

I výběrem prostor organizátoři pomyslně navazují na téma večera. “Vybrali jsme funkcionalistickou budovu na rohu Legionářské a Hynaisovy ulice, bývalou skladištní a administrativní budovu společnosti ASO (Ander&syn Olomouc). Víme, že její původní majitel Josef Ander st. byl obchodníkem s galanterním zbožím a konfekcí, což s naším tématem souvisí,” dodává k výběru místa Ondřej Nosek. Kromě toho se jedná o ojedinělou funkcionalistickou stavbu v Olomouci, která si jistě zaslouží pozornost veřejnosti.

,,Zároveň tím odkazujeme na dobu, kdy byla Olomouc důležitým módním centrem. Ve 30. letech 20. století to bylo město, kde vznikala původní módní tvorba a pravidelně se konaly módní přehlídky,” uzavírá Alžběta Smejkalová.

Čtěte více:

 

Tisková zpráva | Foto PechaKucha
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Dnes se v Premiere Cinemas promítá film, jehož průběh můžou ovlivnit samotní diváci

úterý, 4. dubna 2017, 10:30

Dnes v 19:00 proběhne v olomouckém Premiere Cinemas promítání interaktivního filmu Late Shift. Pomoci svého telefonu...

Olomoucký kraj se chystá na Velikonoce, speciální program nabídne zoo, hrady i zámky

pondělí, 3. dubna 2017, 09:00

Velikonoční jarmarky, dílny i tradiční řemesla chystají na nadcházející velikonoční svátky hrady a zámky v Olomouckém...

Letošní Divadelní Flora odhaluje program, lístky jsou k dostání od pondělí

neděle, 2. dubna 2017, 11:00

Do Olomouce se v polovině května sjedou divadelníci z celé Evropy – od pátku 12. do neděle 21.  5. zde bude probíhat...