Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jarní Flora představí Tajemnou tvář světa. Soutěžte o lístky!

 
čtvrtek, 13. dubna 2017, 15:00

Fantastická Afrika, karnevalové Benátky, tradiční masopust či velkolepá divadelní scéna. Nejočekávanější mezinárodní květinová výstava Flora Olomouc jarní etapa obsadí ve dnech 20. až 23. dubna olomoucké Výstaviště. Již 38. ročník nejstarší a také nejproslulejší výstavnické akce svého druhu v České republice tentokrát ponese motto Tajemná tvář světa.

Na jarní etapě Flora Olomouc čeká na návštěvníky úchvatný průlet světem, jehož spojovacím bodem jsou masky všech možných podob. Veřejnost se může těšit na hlavní expozici v největším pavilonu A, která bude obzvláště pestrá i exotická. „Opět jsme navázali na úspěšnou tradici posledních let a domluvili jsme se na spolupráci s velvyslanectvím Thajského království, které v pavilonu A představí svou vlastní expozici,“ prozradil ředitel olomouckého výstaviště Jiří Uhlíř.

Zažijte úžasný rej masek a květů

Na unikátní zážitek se mohou těšit zájemci o večerní prohlídku 21. dubna od 20 hodin, kdy se tajemná expozice masek a květů ponoří do světel a stínů a vystoupí bohyně kapely Vesna.

Téma masek se bude prolínat i letošní floristickou soutěží v podání Svazu květinářů a floristů, inspirovanou výpravným filmem Avatar a mystickou krajinou. Chybět nebude ani Český zahrádkářský svaz, jenž chystá vlastní expozici převleků a maskování přírody, a další domácí i zahraniční zahradníci a pěstitelé. Na terase pavilonu A se představí vybrané regionální potraviny oceněné značkou kvality Klasa.

Tajemství bonsají i včel

Pavilon E nabídne návštěvníkům expozici bonsají vytvořenou ve spolupráci s Bonsai museum Isabelia ze Starého Města u Uherského Hradiště. Pavilon H obsadí Hanácká včela, která nabídne expozici úlů, včelařské potřeby, tematické přednášky i prodej medu a medoviny. Součástí jarní výstavy je opět rovněž veletrh drobné zahradní mechanizace Hortifarm a oblíbené Jarní zahradnické trhy. Zcela poprvé můžete navštívit Farmářské trhy Flora v Rudolfově aleji Smetanových sadů s kvalitními certifikovanými produkty regionálních prodejců.

Vyrazte za zážitky

Na scéně Samba naproti palmovému skleníku se tradičně odehraje bohatý doprovodný program. Letní scéna u jezírka nedaleko vstupu do parku při obchodním centru Šantovka zase nabídne po odpočinkovou zónu deníku Blesk s atrakcemi pro děti i dospělé a občerstvením. Oficiální dopravce jarní Flory České dráhy připravil opět speciální nabídku VLAK+. Do Olomouce a zpět se tak návštěvníci Flory dostanou odkudkoliv z České republiky za polovinu jízdného.

K návštěvě lákají i sbírkové skleníky ve Smetanových sadech, kde je vstup v době konání Flora Olomouc zdarma. Nově zrekonstruované rozárium a botanická zahrada se zahradou smyslů v Bezručových sadech zvou zase na oázu klidu.

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům! Dva lístky zdarma vyhráli: Martin Krybus, Miloslava Stanislavová, Radana Venháčová, Monika Srovnalová a Jitka Škrachová.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Olomoucké Horní náměstí oslaví v neděli Velikonoce

čtvrtek, 13. dubna 2017, 07:30

Na Velikonoční neděli nemusíte sedět doma. Na Horním náměstí pro vás bude přichystaný bohatý program. Od 8 až do 15...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Akční jízda Rychle a zběsile 8 a komedie Špunti ve vodě

středa, 12. dubna 2017, 16:30

Týden utekl jako voda a do Premiere Cinemas míří dvě filmové premiéry! Zajít můžete na osmičku Rychle a zběsile 8 a...

AFO52 bude snít (nejen) o robotech!

středa, 12. dubna 2017, 13:30

Letos v dubnu už baterii robotů potkáte i v Olomouci! Vše, co s příchodem plecháčů a umělé inteligence souvisí...