Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Do Sklubu přijedou legendy drum and bass scény Ed Rush a Optical

 
pondělí, 24. dubna 2017, 16:30

Ano, slyšeli jste správně. Legendy na poli dnb svou přítomností a především svým setem poctí překrásné město olomoucké. Ben Settle a Matt Quinn alias Ed Rush a Optical produkují své čarovné melodie již od roku 1997.

Společně také založili vlivný label Virus Recordings, pod nímž vydali tři ze svých pěti alb. Jejich první deska Wormhole, která vyšla v listopadu roku 1998 je naprosto klíčovým počinem dnb scény, mnohými fanoušky i kritiky je dokonce považováno za nejlepší dnb album vůbec. Každopádně přínos Wormhole rozhodně není v tom, zdali ji někdo považuje za to nejlepší dnb album vůbec. Hlavní přínos Wormhole je především v tom, že je to první album, kde se dá poprvé zaslechnout to, čemu dneska souhrně říkáme neurofunk. Neurofunk si mnoho své estetiky pobral z techstepu, se kterým si právě Ed Rush i Optical natolik vyhráli, že v podstatě vytvořili nový subžánr.

Od Wormhole uteklo mnoho vody, ale Ben ani Matt rozhodně nelenili a stihli za tu dobu vydat dalších pět desek, konkrétně The Creeps (2000), The Original Doctor Shade (2003), Chameleon (2006), Travel The Galaxy (2009) a nejnovější No Cure z roku 2015. Ed Rush je v současnosti i polovina projektu Killbox, jehož druhou polovičkou není nikdo jiný než sám Audio.

Ed Rush ani Optical nejsou v česku poprvé, již několikrát byli k zahlédnutí třeba na LIRu a Ed Rush se minulý rok představil i na Hoofbeats Open Air. Že jejich premiéra v Olomouci bude stejná nálož, o tom vůbec nemusíte pochybovat! 28. dubna, kdy proběhne akce, se můžete rovněž těšit na Ryme Tyme.

Jedna zajímavost na konec, pseudonym Bena aka Ed Rushe je slovní hříčka na slovní obrat "head rush", což v rave undergroundu znamenalo něco jako totální výmaz způsobený lehkým přebráním extáze. Fun!

Čtěte více:

 

Tisková zpráva | Foto FB Ed Rush
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Olomoucký majáles nabídne Lenku Dusilovou, Evu Kantůrkovou i Lukáše Hejlíka

pondělí, 24. dubna 2017, 12:00

Sedmý ročník Olomouckého majálesu Univerzity Palackého slibuje ve dvou dnech více než stovku programových bodů po celém...

Jarní Flora s thajskou účastí přivábila i přes zmrzlý čtvrtek na 60 tisíc návštěvníků

pondělí, 24. dubna 2017, 10:30

Sněžení a teploty kolem nuly. Poněkud macešsky se zachovala příroda k 38. ročníku jarní etapy mezinárodní květinové...

Na předpremiéru filmu Rodinný přítel přijede do Premiere Cinemas i režisér Jan Hřebejk

sobota, 22. dubna 2017, 13:00

Multiplex PREMIERE CINEMAS Olomouc v Šantovce připravil na pondělí 24. dubna 2017 slavnostní předpremiéru nového...