Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V červnu vypukne festival Rocková Horka Open Air 2017

 
pátek, 28. dubna 2017, 19:30

Jako tradičně každý rok je léto ve znamení hudebních festivalů. Festivalová sezóna vypukne koncem května a bude trvat až do konce prázdnin. Jedna z akcí, která je v našem regionu pravidelně pořádána v červnu je Rocková Horka Open Air 2017 a otevře sezónu v sobotu 3.6.2017.

Rocková Horka patří mezi menší festivaly s "rodinnou" atmosférou, nejde totiž o klasický komerční projekt,  z výtěžku  festivalu je financován rozvoj sportovních oddílů TJ Sokol  Horka nad Moravou. Výběr skupin, které na Rockové Horce zahrají, začíná téměř rok předem, hned po skončení festivalu se pořadatelé probírají nabídkami ze strany skupin a kombinují je s poptávkou od účastníků festivalu. Rocková Horka je rockově-multižánrový festival a každý rockový fanoušek si na něm najde svůj oblíbený styl. Pořadatelé pravidelně vybírají skupiny z různých "škatulek" od starého dobrého hard rocku, přes power metal až po nové  trendy v rockové hudbě. Zpestřením je kombinace autorských a tribute skupin - Rocková Horka dává prostor jak skupinám, které se  orientující na vlastní tvorbu, tak i  tribute legendárních kapel.  

Hudební festival není jen o hudbě, účastníci vyžadují skvěle fungující cateringové služby a v tomto ohledu se Rockové Horce daří udržet nabídku specialit, které na klasických komerčních festivalech nenajdete, navíc za ceny, které jsou dostupné pro všechny účastníky festivalu.

Minulý, 6-tý ročník festival zaznamenal rekord v počtu návštěvníků i v počtu vystupujících skupin.  Připomeňme si minulý ročník 2016 - zahájili jsme folkrockovou formací Zvláštní zóny, kterou vystřídal dravý metal mladé skupiny Notion Deep (obr 1), následoval výborný revival Nightwish (obr 2) a tribute P!nk (obr3). Večerní vystoupení patřily tribute Guns and Roses  (obr 4) a Ozzy Osborne (obr 5), festival dohrála za zpěvu všech účastníků Lucie Tribute. Fanoušci festivalu si mohli zakoupit suvenýr - festivalové tričko nebo mikinu ve žluté nebo černé barvě (obr 6 ).

Nový, již sedmý ročník je připraven, detailům a informacím z "podpokličky" festivalu se na tomto místě budeme věnovat za měsíc,  nedočkavým fanouškům doporučujeme informace na rockovahorka.cz  nebo se můžete přihlásit na facebookové události k odběru novinek.

Čtěte více:

Tisková zpráva

Kam dál?

KULTURA V OLOMOUCI: Na oslavy prvního máje naváže Majáles

pátek, 28. dubna 2017, 16:30

Takhle nabitý týden jsme tady dlouho neměli. O víkendu bude nadále probíhat filmový festival AFO, ale kromě toho se můžete těšit...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Jednička Zahradnictví, psycho Uteč a scifi The...

čtvrtek, 27. dubna 2017, 12:00

Tento týden Premiere Cinemas nabídne tři filmy, ze kterých největší zájem pravděpodobně vzbudí novinka Jana Hřebejka. I další dva...

Zdravé jídlo, workshopy a koncerty. Nejen to nabídne veganský...

středa, 26. dubna 2017, 19:30

Co znamená být vegan a o čem veganství vlastně je? To přiblíží unikátní Veggie fest, který se koná v sobotu 13. května v areálu...

Jaroslav Hutka oslaví své sedmdesáté narozeniny koncertem v rodné...

středa, 26. dubna 2017, 15:00

Jaroslav Hutka bude 13. května pořádat koncert, kterým oslaví své kulaté narozeniny. Koncert se bude konat v ArtUm Centru. Během...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.