Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V červnu vypukne festival Rocková Horka Open Air 2017

 
pátek, 28. dubna 2017, 19:30

Jako tradičně každý rok je léto ve znamení hudebních festivalů. Festivalová sezóna vypukne koncem května a bude trvat až do konce prázdnin. Jedna z akcí, která je v našem regionu pravidelně pořádána v červnu je Rocková Horka Open Air 2017 a otevře sezónu v sobotu 3.6.2017.

Rocková Horka patří mezi menší festivaly s "rodinnou" atmosférou, nejde totiž o klasický komerční projekt,  z výtěžku  festivalu je financován rozvoj sportovních oddílů TJ Sokol  Horka nad Moravou. Výběr skupin, které na Rockové Horce zahrají, začíná téměř rok předem, hned po skončení festivalu se pořadatelé probírají nabídkami ze strany skupin a kombinují je s poptávkou od účastníků festivalu. Rocková Horka je rockově-multižánrový festival a každý rockový fanoušek si na něm najde svůj oblíbený styl. Pořadatelé pravidelně vybírají skupiny z různých "škatulek" od starého dobrého hard rocku, přes power metal až po nové  trendy v rockové hudbě. Zpestřením je kombinace autorských a tribute skupin - Rocková Horka dává prostor jak skupinám, které se  orientující na vlastní tvorbu, tak i  tribute legendárních kapel.  

Hudební festival není jen o hudbě, účastníci vyžadují skvěle fungující cateringové služby a v tomto ohledu se Rockové Horce daří udržet nabídku specialit, které na klasických komerčních festivalech nenajdete, navíc za ceny, které jsou dostupné pro všechny účastníky festivalu.

Minulý, 6-tý ročník festival zaznamenal rekord v počtu návštěvníků i v počtu vystupujících skupin.  Připomeňme si minulý ročník 2016 - zahájili jsme folkrockovou formací Zvláštní zóny, kterou vystřídal dravý metal mladé skupiny Notion Deep (obr 1), následoval výborný revival Nightwish (obr 2) a tribute P!nk (obr3). Večerní vystoupení patřily tribute Guns and Roses  (obr 4) a Ozzy Osborne (obr 5), festival dohrála za zpěvu všech účastníků Lucie Tribute. Fanoušci festivalu si mohli zakoupit suvenýr - festivalové tričko nebo mikinu ve žluté nebo černé barvě (obr 6 ).

Nový, již sedmý ročník je připraven, detailům a informacím z "podpokličky" festivalu se na tomto místě budeme věnovat za měsíc,  nedočkavým fanouškům doporučujeme informace na rockovahorka.cz  nebo se můžete přihlásit na facebookové události k odběru novinek.

Čtěte více:

Tisková zpráva

Kam dál?

KULTURA V OLOMOUCI: Na oslavy prvního máje naváže Majáles

pátek, 28. dubna 2017, 16:30

Takhle nabitý týden jsme tady dlouho neměli. O víkendu bude nadále probíhat filmový festival AFO, ale kromě toho se můžete těšit...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Jednička Zahradnictví, psycho Uteč a scifi The...

čtvrtek, 27. dubna 2017, 12:00

Tento týden Premiere Cinemas nabídne tři filmy, ze kterých největší zájem pravděpodobně vzbudí novinka Jana Hřebejka. I další dva...

Zdravé jídlo, workshopy a koncerty. Nejen to nabídne veganský...

středa, 26. dubna 2017, 19:30

Co znamená být vegan a o čem veganství vlastně je? To přiblíží unikátní Veggie fest, který se koná v sobotu 13. května v areálu...

Jaroslav Hutka oslaví své sedmdesáté narozeniny koncertem v rodné...

středa, 26. dubna 2017, 15:00

Jaroslav Hutka bude 13. května pořádat koncert, kterým oslaví své kulaté narozeniny. Koncert se bude konat v ArtUm Centru. Během...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.