Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Šantovce se to hemží lesními zvířaty. Potkat můžete jelena, zajíce i divoké prase

 
pátek, 12. května 2017, 13:30

V Galerii Šantovka probíhá po celý květen interaktivní výstava s názvem Lesní království, které uvede nejen děti, ale také jejich doprovod, do říše lesních zvířat. Výstavu provází také víkendové akce, které byste si neměli nechat ujít.

Divoké prase, jelen, kachny nebo třeba zajíci – dalo by se říci, že tento měsíc Šantovka nepatří lidem, ale lesní zvěři. Lidé se můžou zvířata v autentické velikosti prohlédnout z bezprostřední blízkosti, poučit se z informačních tabulí nebo si třeba vyzkoušet, jak se zvukově projevuje konkrétní zvíře v přírodě.

Každý exponát má svůj jedinečný QR kód. Po jeho načtení v mobilním telefonu si mohou návštěvníci nejen přehrát zvuk zvířete, ale také se o něm dozví prostřednictvím interaktivních panelů. Navíc se například naučí poznávat houby nebo stopy zvířat.

Na každou květnovou sobotu je navíc v Galerii Šantovka v rámci výstavy připravena dílnička pro děti. Za přítomnosti odborného lesního pedagoga je pro děti připraven bohatý program plný zábavy, jako malování na obličej, výroba masek či pohyblivých zvířátek. Navíc se vždy děti naučí něco nového o přírodě a její ochraně – budou se učit poznávat lesní zvířata, stromy nebo třeba houby.

Vyberte dětem právě tu sobotu, která je bude tematicky nejvíce bavit, anebo přijďte na všechny a pak posuďte sami. Dílničky jsou každou sobotu od 14.00 do 17.00 hodin.

Víkendové akce v rámci výstavy Lesní království v Galerii Šantovka

13. 5. - "TOULKY LESEM ZA ZVÍŘÁTKY"
Všichni lesní tuláci pozor! Tuto sobotu budeme s odborným lesním pedagogem poznávat stopy lesních zvířátek, stromy a listy a naučíme se orientovat v lese. Chytré hlavičky mohou vyřešit jelení kvíz, malovat na dřevo nebo si vyrobit ježka.

20. 5. - "VZHŮRU DO LESA"
Každý správný zálesák má vždycky v rukávu nejen nějakou zábavu, ale také ví, jak se v lese správně chovat. Společně si tedy ukážeme, jaké hry se v lese mohou hrát, jak se o les můžeme starat a naopak jaké věci mu škodí.

27. 5. - "LUČNÍ VŠEZNÁLEK"
Dílnička pro všechny, které zajímá nejen naše lesní království, ale i louka! Společně s odborným lesním pedagogem se naučíme poznávat bylinky na výrobu čajů a vyrobíme si herbář. Soutěže, kvízy a plno další zábavy bereme opět s sebou.

Více se dozvíte přímo na stránkách Galerie Šantovka

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
PR text

Kam dál?

RECENZE: Král Artuš - Středověká akce, která vás nenechá vydechnout

čtvrtek, 11. května 2017, 18:00

A máme ho zpátky. Král Artuš se vrátil. Tentokráte se režie zhostil Guy Ritchie a pekelně se mu to povedlo. Novinka neuchvátí...

Metropolitní operu na plátně kina Metropol si budete moci vychutnat i...

středa, 10. května 2017, 16:30

Kino Metropol pro vás i v příští sezóně uvede přímé přenosy z New Yorské Metropolitní opery. Ve čtvrtek 1. června startuje...

Místo zrušeného koncertu Dany Fuchs na Bounty Rock Café Open Air...

úterý, 9. května 2017, 18:00

Změnu v programu hlásí festival Bounty Rock Cafe Open Air. Do Olomouce sice 17. června nedorazí americká zpěvačka Dana Fuchs, ale...

Jindřich Štreit, Richard Pogoda nebo Eva Josefíková. Scénu na Dolním...

neděle, 7. května 2017, 09:43

Známé herecké tváře, ale i zástupci pražských divadel či spisovatelé podpořili ve veřejné kampani projekt nového kulturního...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Betonové homole v centru Olomouce schválili...

  • Policisté odhalili dvanáct opilých dětí na...

  • Za vraždu novorozence si žena posedí patnáct...

  • FOTO: Silný vítr láme stromy, uzavírá...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Bohuslav Sobotka končí v politice. Rezignuje na post...

Bývalý premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka skončí s vysokou politikou. K 1....

Božská voda a sto let tradice. Spa Resort Libverda zve na...

Lázeňský komplex v Libverdě na úpatí Jizerských hor je oázou klidu v dnešní uspěchané době. Spa...

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

Poslední samec nosorožce bílého severního Súdán naposledy vydechl v pondělí 19. února odpoledne....