Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Herci Divadla Tramtarie začali zkoušet slavnou Annu Kareninu. Je to zatím nejnáročnější projekt divadla

 
sobota, 13. května 2017, 19:40

Divadlo Tramtarie začalo zkoušet jednoznačně nejočekávanější titul sezony 2016/2017, kterým je divadelní zpracování epochálního románu Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Karenina. Nejen po stránce umělecké, ale rovněž z hlediska technologie jevištních efektů i finanční náročnosti celé inscenace lze Annu Kareninu považovat za nejnáročnější a nejambicioznější projekt v celé dvanáctileté historii divadla.

Anna Karenina. Strhující příběh ženy, která volí mezi dvěma osudovými muži, mezi klidem rodinného krbu a vášní mileneckého vztahu. Podle světoznámého románu Lva Nikolajeviče Tolstého. V hlavních rolích Jana Posníková, Miroslav Černý a Vít Pištěcký.   

Nejobsáhlejší román, který kdy byl v Tramtarii uveden
Anna Karenina patří mezi nejznámější romány světové literatury. Obsáhlé dílo ruského spisovatele Lva Nikolajeviče Tolstého vycházelo na pokračování v letech 1873 – 1877.

Pro dramaturgii Divadla Tramtarie je příznačné převádění literárních textů na jeviště. Anna Karenina je ale jednoznačně největší výzvou v celé dvanáctileté historii divadla. Více než devíti set stránkový román, ve kterém se vyskytuje téměř sto postav a mnoho různých prostředí, bude realizován na komorní scéně v obsazení čítajícím deset herců. 

Autorem adaptace, která vznikla přímo pro potřeby olomoucké komorní scény, a zároveň režisérem inscenace je umělecký vedoucí souboru Vladislav Kracík. V hlavní roli se představí přední herečka souboru Jana Posníková, dva osudové muže Anny potom ztvární stálý hostující herec Miroslav Černý a nová posila hereckého souboru Vít Pištěcký.      

Anna Karenina je stále nesmírně aktuální

Anna Karenina je především velkolepý příběh ženy, která i přes vysoké postavení na společenském žebříčku neprožívá život podle svých představ. Rozhodne se vzepřít společenským konvencím a uteče ze stereotypního manželství do vášnivého mileneckého vztahu. Ani ten jí však nakonec štěstí nezaručí.

Originální tramtarijní interpretace klasického příběhu upozadňuje historické souvislosti románu napsaného v druhé polovině 19. století, stejně jako dobové ruské reálie, a soustřeďuje se na aktuální rozměr nesmrtelného příběhu o ženě, která volí mezi dvěma muži, mezi klidem rodinného krbu a vášní mileneckého vztahu.

Cílem inscenačního týmu je vytvořit moderní inscenaci, která bude vycházet ze stylotvorných principů Tramtarie, kterými jsou důraz na silný příběh, rychlý, střihový způsob vyprávění a originálně pojaté filmové projekce.   

Premiéra Anny Kareniny se uskuteční 15. června v 19:30 v Divadle Tramtarie Olomouc, další reprízy pak 17., 18. a 20.6. 2017 v 19:30.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto Divadlo Tramtarie

Kam dál?

Do Olomouce v rámci Mistrovství Evropy a Bandi OK Dance Open zamíří...

sobota, 13. května 2017, 09:00

Přibližně šedesát tanečních párů z celé Evropy se zúčastní Mistrovství Evropy ve standardních tancích konaného v Olomouci. Další...

KULTURA V OLOMOUCI: Laco Deczi přijede se svou kapelou, na konci...

pátek, 12. května 2017, 15:00

Víkend bude ve znamení pochutin. Na své si přijdou mlsné jazýčky, protože nás čeká Garden Food Festival. Během týdne dále můžete...

V Šantovce se to hemží lesními zvířaty. Potkat můžete jelena, zajíce...

pátek, 12. května 2017, 13:30

V Galerii Šantovka probíhá po celý květen interaktivní výstava s názvem Lesní království, které uvede nejen děti, ale také jejich...

RECENZE: Král Artuš - Středověká akce, která vás nenechá vydechnout

čtvrtek, 11. května 2017, 18:00

A máme ho zpátky. Král Artuš se vrátil. Tentokráte se režie zhostil Guy Ritchie a pekelně se mu to povedlo. Novinka neuchvátí...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Výrobce drog byl zadržen přímo na...

  • Hledá se patnáctiletý David Malíšek z...

  • Policie vyšetřuje včerejší tragickou nehodu...

  • Policie pátrá po řidičce, která na přechodu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...