Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Cíl splněn! Nové kulturní centrum na Dolním náměstí vybralo od lidí plánovaných 500 tisíc korun

 
středa, 17. května 2017, 07:56

Potřebnou půlmilionovou hranici překročila dnes veřejná sbírka na vybudování nového kulturního centra na Dolním náměstí v Olomouci. Do kampaně se zapojilo zhruba 640 lidí z celé republiky, podpořili ji také například zástupci pražských divadel či spisovatelé.

Sbírka podle pořadatelů pokračuje až do neděle, peníze budou využity na opravu prostor domu, ve kterém má nová scéna vzniknout, řekl mluvčí projektu Zdeněk Vévoda.

Sbírku pořádají organizátoři projektu prostřednictvím platformy Hithit.com, cílovou částku museli získat za 45 dnů. Potřebnou hranici 500.000 korun překročili přispěvatelé dnes, pět dní před ukončením kampaně. „Máme z toho ohromnou radost, vnímáme to jako obrovský úspěch i pro město. Dnes to není zcela běžné, aby lidé takto dali dohromady peníze, je tam kolem 600 přispěvatelů. Lidé přispívali od stokoruny až po desítky tisíc korun. Vnímáme to tak, že je to zelená od lidí, že se na to těší a kulturní centrum na Dolním náměstí ocení," uvedl Vévoda.

Rekonstrukce dvou pater domu na Dolním náměstí, kde má kulturní centrum vzniknout, bude stát téměř tři miliony korun. Část prací by měly pokrýt dotace, iniciátoři mají zatím ze zdrojů jistou jen část. I další vybrané příspěvky tak budou podle nich pro projekt potřebné. „Rozpočet projektu je 2,7 milionu korun. Máme dosud přislíbeno 700.000 korun od kraje, statutární město je v jednání. K tomu máme půl milionu korun vybraných od lidí. Pokračujeme až do neděle," dodal Vévoda.

Kulturní centrum by mělo být otevřeno na podzim. Zázemí by v něm měla najít galerie, divadelní sál či zkušebny. Přestěhovat by se tam mělo i Divadlo na cucky, které dosud sídlí v nevyhovujících prostorách bývalé kanovnické rezidence ve Wurmově ulici. Hlavní myšlenkou je otevřít tento prostor pro českou i mezinárodní uměleckou scénu a vytvořit místo pro volnočasové aktivity napříč generacemi.

Čtěte více:

 

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Divadlo na Cucky
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Festival Michalský výpad se letos protáhne na celý víkend

úterý, 16. května 2017, 13:30

Hudební festival na schodech Michalského výpadu otevírá festivalovou sezonu v Olomouci už čtvrtým rokem. Letos je line...

Jste machři přes znalosti z filmů? Přijďte v úterý poměřit síly do Metropolu na filmový kvíz

pondělí, 15. května 2017, 09:00

Úterní Art Klub, který se již pomalu stává v Metropolu tradicí, přichází s dalším, již dlouho slibovaným programem. Po...

Helfštýn obsadí vojáci, gladiátoři i urození rytíři. Bude se tam konat velký festival vojenské historie

neděle, 14. května 2017, 17:50

20. května začíná na hradě Helfštýn festival vojenské historie, který patří mezi největší šermířské festivaly na...