Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

FOTO: Kino Metropol září novotou. Má nový nápis, fasádu, okna i vstupy

 
středa, 17. května 2017, 15:00

Kdo v poslední době šel kolem kina Metropol, určitě si všiml lešení, které celou budovu obklopovalo. Teď je rekonstrukce za téměř 9 milionu korun u konce, a je na co se dívat.

Rekonstrukce kina začala na sklonku minulého roku. „Společně s dokončením nového kabátu kina jsme předláždili i přilehlý chodník a umožnili pohodlný bezbariérový vstup do kina, které si díky širokému repertoáru nachází příznivce ve všech věkových skupinách a napříč různými žánry. V konkurenci olomouckých multikin si vede skvěle,“ komentuje opravu náměstek Šnevajs.

Hlavním cílem rekonstrukce bylo snížení energetické náročnosti budovy. „Veškeré  práce byly provedeny v souladu s projektovou dokumentací a odborným stanoviskem oddělení památkové péče,“ potvrdil za Správu nemovitostí Olomouc ředitel Roman Zelenka.

Společně s fasádou a výměnou oken se změnil i ikonický zelený nápis na rohu budovy. Byl nahrazen moderním LED osvětlením, který respektuje i nový vizuální styl kina. Měnil se také proto, že původní neonový poutač byl už na hraně životnosti. „Měli jsme již problém získat kladný posudek elektro revize. Nový poutač nám doporučila stejná firma, která zhotovila i ten původní. Navíc respektuje aktuální logotyp,“ řekl provozovatel kina Petr Hanák.

Kino Metropol ročně uspořádá na sedm set filmových představení, k tomu je třeba připočítat přenosy z Metropolitní opery v New Yorku nebo ze světových galerií a na jeho pódiu také hostují divadelní soubory. Ročně kino navštíví až sto tisíc lidí. I podle jeho náměstka Ladislava Šnevajse se provozovatel za dosavadní čtyři roky osvědčil a radní mu prodloužili smlouvu na dalších deset  let.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Michaela Valsová
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Cíl splněn! Nové kulturní centrum na Dolním náměstí vybralo od lidí plánovaných 500 tisíc korun

středa, 17. května 2017, 07:56

Potřebnou půlmilionovou hranici překročila dnes veřejná sbírka na vybudování nového kulturního centra na Dolním náměstí...

Festival Michalský výpad se letos protáhne na celý víkend

úterý, 16. května 2017, 13:30

Hudební festival na schodech Michalského výpadu otevírá festivalovou sezonu v Olomouci už čtvrtým rokem. Letos je line...

Jste machři přes znalosti z filmů? Přijďte v úterý poměřit síly do Metropolu na filmový kvíz

pondělí, 15. května 2017, 09:00

Úterní Art Klub, který se již pomalu stává v Metropolu tradicí, přichází s dalším, již dlouho slibovaným programem. Po...