Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Kino Metropol září novotou. Má nový nápis, fasádu, okna i vstupy

 
středa, 17. května 2017, 15:00

Kdo v poslední době šel kolem kina Metropol, určitě si všiml lešení, které celou budovu obklopovalo. Teď je rekonstrukce za téměř 9 milionu korun u konce, a je na co se dívat.

Rekonstrukce kina začala na sklonku minulého roku. „Společně s dokončením nového kabátu kina jsme předláždili i přilehlý chodník a umožnili pohodlný bezbariérový vstup do kina, které si díky širokému repertoáru nachází příznivce ve všech věkových skupinách a napříč různými žánry. V konkurenci olomouckých multikin si vede skvěle,“ komentuje opravu náměstek Šnevajs.

Hlavním cílem rekonstrukce bylo snížení energetické náročnosti budovy. „Veškeré  práce byly provedeny v souladu s projektovou dokumentací a odborným stanoviskem oddělení památkové péče,“ potvrdil za Správu nemovitostí Olomouc ředitel Roman Zelenka.

Společně s fasádou a výměnou oken se změnil i ikonický zelený nápis na rohu budovy. Byl nahrazen moderním LED osvětlením, který respektuje i nový vizuální styl kina. Měnil se také proto, že původní neonový poutač byl už na hraně životnosti. „Měli jsme již problém získat kladný posudek elektro revize. Nový poutač nám doporučila stejná firma, která zhotovila i ten původní. Navíc respektuje aktuální logotyp,“ řekl provozovatel kina Petr Hanák.

Kino Metropol ročně uspořádá na sedm set filmových představení, k tomu je třeba připočítat přenosy z Metropolitní opery v New Yorku nebo ze světových galerií a na jeho pódiu také hostují divadelní soubory. Ročně kino navštíví až sto tisíc lidí. I podle jeho náměstka Ladislava Šnevajse se provozovatel za dosavadní čtyři roky osvědčil a radní mu prodloužili smlouvu na dalších deset  let.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Michaela Valsová

Kam dál?

Cíl splněn! Nové kulturní centrum na Dolním náměstí vybralo od lidí...

středa, 17. května 2017, 07:56

Potřebnou půlmilionovou hranici překročila dnes veřejná sbírka na vybudování nového kulturního centra na Dolním náměstí v...

Festival Michalský výpad se letos protáhne na celý víkend

úterý, 16. května 2017, 13:30

Hudební festival na schodech Michalského výpadu otevírá festivalovou sezonu v Olomouci už čtvrtým rokem. Letos je line up tak...

Jste machři přes znalosti z filmů? Přijďte v úterý poměřit síly do...

pondělí, 15. května 2017, 09:00

Úterní Art Klub, který se již pomalu stává v Metropolu tradicí, přichází s dalším, již dlouho slibovaným programem. Po promítání...

Helfštýn obsadí vojáci, gladiátoři i urození rytíři. Bude se tam...

neděle, 14. května 2017, 17:50

20. května začíná na hradě Helfštýn festival vojenské historie, který patří mezi největší šermířské festivaly na Moravě. Šermíře...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna Babišova

Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše (ANO). Jejich chyba však neměla vliv na vyšetřování případu, oznámil dnes mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policisté dál zůstávají ve službě. Jak byli potrestáni, nelze podle Daňka kvůli zákonu o služebním poměru upřesnit. Státní zástupce Ondřej Šťastný dříve uvedl, že pochybili policisté, kteří odložili oznámení Andreje Babiše mladšího, že je nedobrovolně držen na Krymu. Případ únosu policie později znovu otevřela a zabývá se jím.

Šmarda se vzdal nominace na ministra, oznámil to Hamáčkovi

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda se vzdal nominace na ministra kultury. Včera večer o svém rozhodnutí informoval předsedu sociálních demokratů Jana Hamáčka, který ho podpořil. Šmarda to řekl v České televizi (ČT). Chce kandidovat v senátních volbách na Žďársku v příštím roce.

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.