Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

VIDEO: Známá olomoucká buskerka Terez Wrau vydává své první album

 
úterý, 23. května 2017, 16:30

Ve svém unikátním příběhu napsala známá česká muzikantka Terez Wrau další významnou kapitolu. Jako buskerka křižuje Evropu se svým debutovým CD nazvaným Foxes.

Terez Wrau má za sebou neopakovatelně klikatý příběh. V Olomouci ještě jako baristka Tereza Tothová pomáhala na svět několika kavárnám, pohlcená světem kávy prožila deset let. Pak se naplno vrátila k muzice. Vyjela do světa s kytarou a uměleckým jménem Terez Wrau. Podařilo se. Lidé na sociálních sítích sdílí videa z jejího hraní na ulicích měst ve Skotsku, Anglii anebo Francii. Z baristky se zrodila buskerka – pouliční muzikantka.

Teď přichází v její hudební kariéře další zlom – vlastní CD s názvem Foxes (lišky - překl.), který mu dala jedna z celkem šesti písní. Již nyní je dostupné na celém světě přes itunes, Apple Music, Amazon, Deezer, Google Play, Spotify a mnoho dalších. Koupit jej můžete i v Olomouci v Pražírně kávy KIKAFE. Pro dvaatřicetiletou muzikantku, znamená její debutové album opravdu hodně.

"Toto CD je zrcadlem mé cesty ke svobodnému tvoření po letech těžké práce a chození po náročných cestách. Je symbolem absolutního osvobození od starých schémat. Je vyjádřením všeho, co se mi přihodilo za poslední rok a půl. Znamená pro mě také to, že když člověk jde za svým srdcem, potká se s těmi správnými lidmi a vzájemně se posuneme dál," popisuje Terez.

Poslední věta platí doslova, neboť ve všech písních na CD Foxes se k Terez připojila řada výborných muzikantů. Kromě jejího zpěvu, kytary a ukulele zazní například kontrabas, housle a mandolína olomouckého muzikanta Robina Lefnera, kytara známého kanadského buskera a světoběžníka Matthewa Lennoxe či bubny Tomáše Neuwertha. Klavíry natáčel Vít Beneš, flétny písničkářka Alena Karkošková, dalším hostem na albu je Dubravko Lapaine, známý hráč na didgeridoo. Posluchači na desce mohou slyšet i sestru Terez Wrau zpěvačku Karolínu Tothovou. Album produkoval Martin Horáček, který na svém labelu Soundcode Records nahrávku spolu s Terez Wrau a Robinem Lefnerem i vydal.

Práce na CD zabrala zhruba rok, jeho podoba je těsně svázána s příběhem Terez Wrau. "Písně postupně přicházely s prožitky spojenými s láskou, ztrátou, zlomeným srdcem, nadějí, nacházením sebe sama skrz bolest a očištění. Jejich texty jsou symboly této cesty," říká buskerka.

Zvláštní a významnou hodnotu má pro její tvorbu na keltskou notu laděná píseň Dacw ‘Nghariad. Stála na úplném začátku tvorby a pouličního hraní buskerky Terez Wrau.

"Byla jednou z prvních písní, které jsem posbírala po této cestě a nakopla mě tímto směrem. To, že jsme ji mohli natočit v naší originální aranži a se všemi lidmi, kteří mě na té cestě provázejí, je velký symbol toho propojení a tohoto CD. "Není o mě. Je o nás o všech," dodává Terez Wrau.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto FB Terez Wrau Artist
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Legendární česká kapela Lucie vydává po šestnácti letech album

sobota, 20. května 2017, 09:00

Nejslavnější česká kapela Lucie vydá po šestnácti letech nové řadové album EVOLUCIE v původní, nejznámější sestavě....

KULTURA V OLOMOUCI: Nestárnoucí skupina Olympic nebo Beerfest

pátek, 19. května 2017, 19:30

Další pátek přináší novou várku kultury v Olomouci a jejím okolí. I tentokrát se můžete těšit na širokou škálu...

VIDEO: Na sociálních sítích se šíří skvělé aftervideo z letošního olomouckého majálesu. Podívejte se!

pátek, 19. května 2017, 18:00

Olomoucký Majáles Univerzity Palackého 2017 je minulostí, nezbývá než s nostalgií vzpomínat na vše, co letošní ročník...