Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Absolvent Univerzity Palackého natáčí v Praze akční film s Jiřím Mádlem

 
středa, 31. května 2017, 12:00

V Praze právě odstartovalo natáčení filmu "První akční hrdina" debutujícího režiséra Jana Haluzy. V hlavních rolích neotřelé podívané o mladém novináři, který se nevědomky stane účastníkem natáčení akčního filmu, se vedle Jiřího Mádla objeví Kryštof Hádek, Lenka Jurošková a Jiří Vyorálek. Tvůrci krom strhujícího a důvtipného příběhu slibují originální hru se zvoleným žánrem.

„Natočit ne příliš tradiční střílečku a obsadit ji nejlepšími českými herci je jednoduše můj splněný klukovský sen! Chci divákům dokázat, že zábavná a přitom chytrá žánrovka může fungovat i u nás,“ svěřuje se třicetiletý Jan Haluza, režisér a scenárista v jedné osobě a také bývalý student Filmové vědy na Katedře divadelních a filmových studií Univerzity Palackého v Olomouci.

Haluza společně s producentem snímku Radimem Procházkou lákají na příběh o nenápadném novináři z kulturní rubriky (Jiří Mádl), který se při snaze osvobodit svou lásku (Lenka Jurošková) stane nechtěným účastníkem nevyzpytatelného natáčení akčního filmu, jehož průběh a zákonitosti určuje senzacechtivý režisér (Jiří Vyorálek). V duchu žánrových pravidel se musí vypořádat s lidmi, kteří ho ovládají. A nepomůže mu při tom násilí, ale jeho vlastní inteligence, nápady a odhodlání.

„Rád pomáhám na svět žánrům, které u nás příliš často nevznikají. V tomto případě je poněkud akční i taktika financování. Na postprodukci filmu budeme hledat peníze pomocí crowdfundingu až po natáčení. Chceme zkrátka počkat, až budeme mít co ukázat. Mimořádně talentovaný režisér, nevídaná hra se žánrem i hvězdné obsazení jsou pro mě zárukou, že to zvládneme!“ říká Radim Procházka, jenž se coby producent zasadil mj. o vznik filmů Pravidla lži, Rodina je základ státu nebo Schmitke.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto FB První akční hrdina
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

RECENZE: Nejunavenější filmová sága se vrací

úterý, 30. května 2017, 18:00

Po šesti letech opět na plátna kin vyplouvají karibští piráti v čele s Johnnym Deppem aka Jackem Sparrowem. A kupodivu...

Mezinárodní festival Svátky Písní Olomouc letos navštíví 33 pěveckých sborů z 11 zemí světa

úterý, 30. května 2017, 13:30

Od středy 31. května do neděle 4. června 2017 se uskuteční 45. ročník mezinárodního festivalu pěveckých sborů Svátky...

Skupina O5 a Radeček zahrála na střeše obchoďáku v Přerově. Turné Na Střechách se teď přesouvá do Liberce

úterý, 30. května 2017, 08:01

„Přerov překvapil, bylo to super!” jednoduše a výstižně popsali kluci z kapely O5 a Radeček svůj koncert v Přerově na...