Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Zemřel dlouholetý člen činohry Rudolf Máhrla, bylo mu 85 let

 
středa, 21. června 2017, 18:00

Ve věku 85 let zemřel v pondělí 19. června dlouholetý člen olomoucké činohry Rudolf Máhrla. Na zdejší scéně působil téměř čtyřicet let a ztvárnil zde dvě stovky rolí.

„Je vždycky smutné a těžké, když nás navždy opustí milý a blízký člověk. Těžko se o tom mluví a ještě hůře píše. Ale vězte, že všichni olomoučtí divadelníci si budou pamatovat Rudolfa jako skvělého člověka, vynikajícího herce a kolegu obdařeného báječným smyslem pro humor, nesmírnou energií a talentem od Pána Boha. Věřím, že stejně bude na pana Máhrlu vzpomínat i jeho publikum. Za všechny své kolegy trvám na tom, že toto ujištění pramení upřímně z našich srdcí i myslí,“ uvedl Pavel Hekela, ředitel Moravského divadla Olomouc a Máhrlův někdejší herecký kolega.

Rudolf Máhrla (* 17. 7. 1931) pocházel z Nové Paky. V Hořicích absolvoval studium na obchodní akademii, kde maturoval v roce 1950. Ve studiu pokračoval na pražské DAMU, kde v roce 1954 absolvoval obor herectví. Poté působil na scénách v Mladé Boleslavi či Trutnově. Čtyři roky byl v angažmá v královéhradeckém divadle. Do tehdejšího Divadla Oldřicha Stibora v Olomouci přišel v červenci 1962 a na zdejší scéně působil až do konce sezony 1999/2000.

Z velkých divadelních rolí je určitě třeba zmínit Damise (Tartuffe), Valdštejna (Vévodkyně valdštějnských vojsk), Hanťu (Hlučná samota), Habršperka (Naši furianti), Puka (Sen noci svatojánské) či komediální party - Skapino v inscenaci Skapinových šibalství nebo Burke v Podivném odpoledni dr. Zvonka Burkeho. S jevištěm Moravského divadla Olomouc se Máhrla rozloučil rolí Filemona v inscenaci Faust. Herec také spolupracoval s olomouckým Studiem Hořící žirafy Davida Drábka, účinkoval například v inscenacích Vařila myšička myšičku, Kostlivec v silonkách či Roberto Zucco.

Hrál i ve filmu (Hanele, Král kolonád) a televizi (seriály Největší z Pierotů, Četnické humoresky, Rodinná pouta).

V roce 2010 byl uveden mezi emeritní členy Moravského divadla Olomouc.

Poslední rozloučení se zesnulým Rudolfem Máhrlou se uskuteční v sobotu 24. června 2017 ve 14 hodin v kapli sv. Václava v Hrbově, v úzkém rodinném kruhu.

Čtěte více:

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Vědci si opět budou zahrávat se smrtí

středa, 21. června 2017, 16:30

Filmaři si s remaky pořád nedávají pohov. V kinech nyní řádí Pobřežní hlídka a další předělávka už čeká za dveřmi....

Velkolosinské svatojánské slavnosti přinesou tento víkend hudbu, program pro děti i přednášku

středa, 21. června 2017, 10:44

Tento víkend proběhne ve Velkých Losinách patnáctý ročník svatojánských slavností. Těšit se můžete na kapelu Jelen, ale...

RECENZE: Auta 3 nadchnou nejen svým humorem

středa, 21. června 2017, 09:06

Když jsem se dozvěděl, že do kin přijde třetí pokračování oblíbené pixarovky Auta, neváhal jsem ani chvilku a hned si...