Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Olomouci dnes začínají Olomoucké kulturní prázdniny

 
úterý, 4. července 2017, 19:27

Koncertem Václava Koubka bude dnes v Olomouci zahájen letošní ročník festivalu Olomoucké kulturní prázdniny, který do konce srpna nabídne 16 kulturních akcí. Hlavní hvězdou prázdninového programu je kanadská punkrocková kapela Billy Talent. Součástí přehlídky budou také koncerty domácích interpretů, vystoupení komika Lukáše Pavláska či cirkusu Levitare.

Hlavním pilířem programu jsou koncerty. "Snažili jsme se, aby skladba byla žánrově pestrá, ale taky prázdninově uvolněná a oddechová. Část vystoupení se uskuteční opět u Terezské brány, kde je v létě díky blízkým hospůdkám a jejich zahrádkám hodně živo. Takže muzika bude i příjemným bonusem k večernímu setkání a posezení s přáteli," uvedl Dušan Neumann z pořádající agentury.

U Terezské brány, kde budou veškeré koncerty zdarma, zahájí dnes večer festival písničkář s harmonikou Vašek Koubek a jeho bigbítová kapela. V následujících týdnech na letním pódiu vystoupí olomoucká bluesrocková skupina Bluesberg, litvínovský písničkář Xavier Baumaxa, brněnská kapela Zadáci, komik Lukáš Pavlásek a na závěr prázdnin brněnský klávesista a skladatel Roman Dragoun s kapelou His Angels.

Velké koncerty pořadatelé směřovali do areálu Korunní pevnůstky. "Doufám, že potěšíme fanoušky muzikálů společným vystoupením zpěvačky a herečky Yvetty Blanarovičové a zpěváka Kabátů Pepy Vojtka, kteří do Olomouce přijedou s jedinečným projektem The Best of Musicals. Zazní například skladby z West Side Story, The Cats, Drákuly, Hamleta nebo Angeliky," uvedl další z pořadatelů akce Pavel Vysloužil.

Na Korunní pevnůstce se odehrají také dvě největší akce festivalu, 17. srpna to bude koncert Stromboli, kapely založené v polovině 80. let kytaristou Michalem Pavlíčkem. Na začátku srpna zde vystoupí Billy Talent, kanadská punkrocková kapela z Toronta, která v létě absolvuje turné po evropských festivalech. Kanaďani zahrají hlavně skladby z loňského alba Afraid of Heights, které recenzenti řadí k tomu nejlepšímu, co kapela vydala, uvedli pořadatelé.

Kromě jednorázových akcí jsou součástí Olomouckých kulturních prázdnin také výstavy v galeriích Caesar a Mona Lisa na olomouckém Horním náměstí. Na dětské publikum jsou zaměřené dvě pohádky olomouckého Divadla Tramtarie, ale i působivé novocirkusové vystoupení žongléra, baviče a principála olomouckého Cirkusu Levitare Jana Hlavsy.

Festival Olomoucké kulturní prázdniny si klade za cíl oživit dění v krajském městě v letních měsících. Přehlídku letos olomoucká radnice podpořila částkou zhruba půl milionu korun.

Napsal(a) ČTK | Foto FB Olomoucké kulturní prázdniny
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama
 
 

Kam dál?

Olomoucké barokní slavnosti rozproudí první polovinu prázdnin

pondělí, 3. července 2017, 15:00

Olomouc čeká pátý ročník barokních slavností. Od 7. do 30. července se můžete těšit na šest nově nastudovaných...

Moravské divadlo Olomouc hlásí úspěšnou sezonu. Kromě zisku Thálie se zvýšila i návštěvnost

pondělí, 3. července 2017, 10:30

Tucet premiérových titulů nabídla právě skončená sezona v Moravském divadle Olomouc. Sezona velmi úspěšná, nutno dodat,...

KULTURA V OLOMOUCI: Týden plný koncertů doplní neckiáda v Majetíně

pátek, 30. června 2017, 19:30

Následujících sedm dní bude ve znamení hudebních koncertů. Záviš, Katapult, From Beyond - to je jenom pár jmen,...