Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Projeďte se v historických kočárech na jubilejním ročníku Josefkolu

 
pondělí, 17. července 2017, 07:30

Již desátý ročník této známé akce bude probíhat od 22. do 23. července. A kde, že se můžete v historických kočárech projet? V zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. Najdete zde hned několik desítek kočárů a padesát kočárových koní.

Josefkol vás přenese do dávných dob, konkrétně se na chvíli octnete v 18. století. O historickou atmosféru se postarají kočáry, které budou návštěvníky vozit po oba dny mezi 10:00 až 17:00. Sobotní večer navíc rozzáří světelná kočárová show. 

V zámeckém parku se také objeví nejlepší řemeslníci z celé České republiky. Přihlížejícím předvedou své umění hned na několika materiálech. K vidění budou výtvory z oceli, dřeva, skla, kůže, textilu i proutí. Letošní motto ročníku zní: "historie se vrací, aby obohatila současnost". A přesně v tomto duchu se celá akce ponese. Dnes se již mnoho tradic vytrácí a určitě není na škodu připomenout si některé z nich. Naši předci budovali svá panství, statky, sýpky, stodoly, ale i školy, kostely a hostince. Bohatý a originální program rozdělený do několika scén tak umožní široké veřejnosti, ale hlavně rodinám s dětmi nahlédnout do dávné historie.

Hlavním vrcholem Josefkolu bude představení významného muže, který v naši zemi zanechal nemalou stopu. Průvod Kardinála Ferdinanda Juliuse Troyera z Troyerštejnu představí pěší i jízdní gardy dělostřelectva, sokolníky, urozené vrchnosti, vozy a kočáry.

Slavnostní zahájení Josefkolu proběhne v sobotu 22. července od 13:00. Organizátoři mysleli i na ty nejmenší. Malí účastníci si budou moci například zkusit miniškoličku práskání bičem. Program zpestří i představení dravců a ukázka mlácení obilí mlátičkou a práce s koňmi. Po oba dny tak bude připraveno mnoho aktivit pro celou rodinu. Vaše děti se zaručeně nudit nebudou, ba naopak. Zábavné pořady a soutěže je zajisté potěší. Desátý ročník Josefkolu se s návštěvníky rozloučí v sedm hodin večer.

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
PR text | Foto Historické kočáry MYLORD
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Hra o trůny: Tak už se konečně dočkáme

neděle, 16. července 2017, 20:03

Dlouho očekávaná premiéra sedmé série celosvětově oblíbeného seriálu Hra o trůny je konečně za dveřmi. Dnes je na HBO...

V Café Amadeus je k vidění nová fotografická výstava. Černé slzy ukazují život lidí v Bangladéši

sobota, 15. července 2017, 18:30

Těžký život v exotické Bangladéši je hlavním tématem výstavy fotografií, která je po celé prázdniny k vidění v...

Pivní a gulášové slavnosti ve Velkém Týnci okoření světoznámá italská skupina Quisisona

sobota, 15. července 2017, 11:00

Pivo a guláš k sobě neodmyslitelně patří už odjakživa. Ještě stačí přidat dobrou hudbu a rázem z toho vyjde dokonalé...