Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Punkrocková hostina v Olomouci. Hlavní chod Billy Talent bude mít tři předkrmy

 
pátek, 14. července 2017, 13:30

Jako vykřičník se přesně v půlce prázdnin tyčí jedna z nejvýznamnějších rockových událostí letošního léta. Na Korunní pevnůstce v Olomouci zahraje 1. srpna kanadská punkrocková kapela Billy Talent.

Pořádající agentura Bounty Rock Cafe Promotion přitom návštěvníkům koncertu populární formace z Toronta připravila atraktivní program na celý večer. „Pojali jsme to jako minifestival. Před Billy Talent budou hrát další tři kapely,“ uvedl za pořadatele Dušan Neumann.

Areál Korunní pevnůstky se otevře už v 18 hodin a hodinu nato zahájí punkrockovou hostinu česká kapela Rabies. Parta z Bystřice nad Pernštejnem nabízí anglicky zpívaný punkrock, který se hlásí k zámořským velikánům Rancid, NOFX nebo Social Distortion. Ve 20 hodin je vystřídá trojice muzikantů ze vsetínského Bronxu říkající si Criminal Colection, která nabíjí nejen české posluchače energickým pop-punkem už víc než deset let. Třetím a posledním předkrmem bude od 21 hodin britská skupina Tigress. „Tu si převeze přímo s Billy Talent. Pětičlenná parta z britského Chelmsfordu v čele se zpěvačkou Katy Jackson hraje teprve dva roky, ale kromě toho, že už vydali dvě studiové nahrávky, zahráli si nedávno třeba s Green Day,“ doplnil Neumann s tím, že zhruba ve 22 hodin pak na pódium dorazí hlavní hvězdy včera.

Billy Talent se v České republice těší velké popularitě. Původně středoškolská kapela vedená charismatickým zpěvákem Benem Kowalewiczem debutovala albem Watoosh! už v roce 1999. Ani téměř po dvaceti letech nevypadli ze světové rockové extraligy, o čemž svědčí vyprodané koncerty po celém světě a davy natěšených fanoušků očekávajících energickou show s našlapanou muzikou a místy provokativními texty. V České republice Kanaďané hráli poprvé v roce 2007.

Olomoucká Korunní pevnůstka bude jednou ze zastávek Billy Talent během nabitého prázdninového turné. „V červenci a srpnu hrají skoro každý den. Začínají ve Švýcarsku a přes Německo, Rusko, Ukrajinu a Slovensko dorazí k nám. Pak je ještě čekají koncerty v Rakousku, Maďarsku, Belgii nebo Polsku,“ zmínil Neumann. „Patří k headlinerům vyhlášených festivalů, jako jsou maďarský Sziget nebo Frequency v Rakousku, ale na Olomouc se už moc těší, protože zájem o lístky v předprodejích byl jeden z největších v celé Evropě,“ dodal.

Vstupenky na koncert Billy Talent, který je součástí programu festivalu Olomoucké kulturní prázdniny stojí 799 korun a jsou stále v prodeji v sítích Ticketportal, Ticketstream a GoOut nebo v Bounty Rock Cafe na třídě Kosmonautů v Olomouci.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

Reklama
 
 

Kam dál?

SOUTĚŽ: To nejlepší z muzikálů zazpívají v Olomouci Blanarovičová a Vojtek. Vyhrajte dva lístky

čtvrtek, 13. července 2017, 13:30

Pořadatelé Olomouckých kulturních prázdnin připravili exkluzivní zážitek pro fanoušky slavných muzikálových melodií. Ve...

TRAILER TÝDNE: Temná věž je opět o krok blíž

čtvrtek, 13. července 2017, 07:41

Už jen měsíc a nějaký ten šušeň… Temná věž je na obzoru a je otázkou, zda se máme těšit, nebo se bát. Dle nového...

Dance Sensation zase po roce v Olomouci. Přijede legendární Captain Jack i Holki

středa, 12. července 2017, 07:30

Jako na parketu těch nejlepších diskoték 90. let a přelomu milénia – přesně tak se budete cítit i na letošním ročníku...