Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Barokní festival je ve finále!

 
sobota, 19. července 2014, 17:38

Čtyři týdny, kdy se Olomouc každý večer vrací do své slavné barokní epochy, pomalu končí. Kdo chce ještě ochutnat atmosféru časů, kdy se lidé bavili uměním a klasické umění se netvářilo tak vážně jako dnes, má poslední dvě možnosti. Olomoucké barokní slavnosti zítra končí.

Ensemble Damian a jeho vedoucí Tomáš Hanzlík přinášejí letní sezóně v Olomouci punc jedinečnosti. Barokní slavnosti jsou vydařeným počinem, ktrerý dokáže zaujmout Olomoučany stejně jako turisty třeba z Japonska, o čemž svědčí každý večer vyprodané hlediště. Jedná se jak o poutavý zážitek, tak o vkusný návrat Olomouce do dob její poslední velké epochy, totiž do baroka a 18. století. Theatrum Schrattenbach, jak se jmenuje jedinečná replika barokního divadla, kde se vyměňují scény přímo v průběhu děje, svým jménem odkazuje na osobnost olomouckého biskupa a kardinála Wolfganga Hannibala ze Schrattenbachu, který na Moravu přivedl z Itálie populární žánr opery. Diváci mohou díky umění souboru, bezkonurenčním kostýmům Venduly Johnové a perfektním skladatelským schopnostem Tomáše Hanzlíka zažít, jak to vypadalo, kdy opera nebyla jen vážným uměleckým žánrem, ale i zábavou a pestrým koktejlem, který lidem dával zapomenout na těžký všední život. 

Přijďte se přesvědčit do Konviktu ještě dnes nebo zítra ve 20 hodin. Potom zase až za rok. (ber)

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Motorové veterány zaplní Horní náměstí

pátek, 18. července 2014, 11:13

Velká podívaná čeká v sobotu lidi na olomouckém Horním náměstí a vzápětí i na některých silnicích v blízkém okolí...

Nádvoří radnice bude dnes plné divadla

čtvrtek, 17. července 2014, 12:39

Nejprve Divadlo bez kliky pro menší a pak Komediograf pro větší diváky. Nádvoří olomoucké radnice dnes bude plné...

Divadlo na Šantovce nabízí nově předplatné i herecké hvězdy.

úterý, 8. července 2014, 11:37

Divadlo na Šantovce přichystalo na novou sezónu spoustu zajímavých představení, ve kterých se představí herecké hvězdy....