Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Na Dolním náměstí započaly opravy prostor budoucího kulturního centra

 
úterý, 25. července 2017, 07:30

V Olomouci začaly práce na rekonstrukci prostor kulturního centra, které vzniká na Dolním náměstí v domě soukromého majitele. Zázemí poskytne Divadlu na cucky, které zde získá divadelní sál a místo pro galerii nebo zkušebnu.

Tvůrcům se podařilo získat na vznik centra s přispěním města, kraje, sponzorů a dárců z celé republiky 2,1 milionu korun. Na opravu ještě chybí zhruba 300.000 korun. Centrum Dolní vám. by se mělo otevřít v polovině září, řekl Jan Žůrek, ředitel obecně prospěšné společnosti DW47, která stojí za divadlem.

„Na Dolním náměstí začala rekonstrukce prostor, stavba je povolena. Nyní se bourá strop nad budoucím jevištěm, díky kterému bude mít sál optimální dispozice pro divadlo. Chystá se také instalace nové vzduchotechniky, úprava elektroinstalace či odpadů. V plánu je také vybavení prostor a jejich rozčlenění na galerii, divadlo či zkušebnu. Pokud vše půjde, jak má, otevírat bychom mohli 18. září," uvedl Žůrek.

Vznik centra podpořili lidé v dubnu a květnu ve veřejné sbírce, do které přispělo kolem 600 lidí půl milionem korun. Díky dotaci z Olomouckého kraje, olomoucké radnice i řady sponzorů se tvůrcům projektu podařilo nashromáždit dohromady 2,1 milionu korun. Několik set tisíc přesto stále zbývá. „Plánované náklady na projekt byly 2,7 milionu korun. Protože jsme věděli, že částky nedosáhneme, část nákladů jsme snížili a ve spolupráci s firmami, které rekonstrukci vykonávají, se nám podařilo výrazně stáhnout cenu. Bylo by ale fajn, kdyby se nám 200.000 až 300.000 korun ještě povedlo získat. Stále sháníme prostředky," doplnil Žůrek.

Divadlo na cucky zatím využívá zázemí ve svém dosavadním sídle v bývalé kanovnické rezidenci ve Wurmově ulici. Podle Žůrka se stěhovat bude až poté, co se zde odehrají všechny naplánované akce, aby divadlo zcela nepřerušilo činnost. „Zrovna skončil letní divadelní tábor, chystáme tvůrčí pobyty umělců. V září chystáme rozlučkový program s Wurmovkou, několik workshopů a podobných akcí," doplnil Žůrek.

Olomoucké Divadlo na cucky existuje 14 let a začínalo v Domě armády, v roce 2013 našlo stálé sídlo ve Wurmově ulici. Nevyhovující prostory byly důvodem pro hledání nové scény, společnost DW47 ji našla v dvoupatrovém domě soukromého majitele na Dolním náměstí.

Napsal(a) ČTK | Foto Dolní vám
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Zpestřete si poslední červencovou sobotu s Neckyádou na Kaprodromu. Bude se soutěžit o ceny

sobota, 22. července 2017, 13:00

Už v poledne 29. července budou startovat originální necky a soutěžit v různých disciplínách. Akce, na které nebude...

KULTURA V OLOMOUCI: Žonglérská show u Terezské brány nebo stand-up v letním kině

pátek, 21. července 2017, 19:30

V posledním měsíci ožívá čím dál více Letní kino Olomouc, které nabízí pravidelně promítání českých i zahraničních...

TRAILER TÝDNE: Terminátor se skutečně vrátí! Ve 3D

čtvrtek, 20. července 2017, 15:00

Dvojka Terminátora je nesmrtelná klasika. Pro většinu fanoušků jednoznačný vrchol této sci-fi série. Nyní se všichni...