Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Muzeum Zdeňka a Jana Svěrákových v Čechách pod Kosířem se rozroste o jejich nejnovější film

 
úterý, 8. srpna 2017, 07:30

Nejnovější film otce a syna Svěrákových s názvem Po strništi bos, lyrický snímek o dětství a hrdinství v každém z nás, vstoupí do českých kin již ve čtvrtek 17. srpna. V těchto dnech také finišují práce na rozšíření Muzea filmů Zdeňka a Jana Svěrákových na zámku v Čechách pod Kosířem právě o tento snímek.

Kromě fotografií z natáčení a drobných rekvizit návštěvníky expozice bezpochyby zaujme pletený kříž do vlasů, který nosil hlavní hrdina filmu, malý Eda Souček (ztvárněný Aloisem Grecem), a který sloužil k tomu, aby vlasy držely stále pěkně učesané a patka nepadala do čela (nosil ho v dětství i Zdeněk Svěrák), či vystavené šaty a plavky Edovy maminky (hraje ji Tereza Voříšková).

Nejrozměrnějším přírůstkem do expozice je ovšem přídavná nádrž letounu Lockheed P-38 Lightning. „Ta umožňovala dvoumotorové stíhačce výrazně zvýšit dolet potřebný pro doprovázení bombardérů. Originální nádrž byla pro natáčení pečlivě zrestaurována do původní podoby a dnes je natrvalo zapůjčena Vlastivědnému muzeu v Olomouci,“ řekl ředitel muzea Břetislav Holásek.

„Jako velký fanoušek Svěrákových filmů jsem hrdý na to, že právě v Olomouckém kraji máme tuto unikátní expozici. Těším se, až si prohlédnu rekvizity a předměty z nového filmu Po strništi bos, určitě se půjdu podívat i s manželkou a dětmi," uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Nové exponáty si budou moci návštěvníci prohlédnout již ode dneška.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Divadlo na cucky představuje kromě nového prostoru i nové logo

pondělí, 7. srpna 2017, 07:30

Sezónu 2017/18 bude olomoucké nezávislé Divadlo na cucky zahajovat v novém kulturním centru na Dolním náměstí, jehož...

FOTO: Ohlédnutí za hip-hopovým Náklem. Indy&Wich a Rest nezklamali

pátek, 4. srpna 2017, 16:30

Sobota 29. července patřila ve Wakeparku na Nákle hip-hopu. Hlavními hvězdami večera byly legendy Indy$Wich, skvěle ale...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Bohyně Charlize Theron v drsárně Atomic Blonde

čtvrtek, 3. srpna 2017, 16:30

Tento týden Premiere Cinemas nabídne jen jednu premiéru, avšak bezesporu výživnou – Atomic Blonde.