Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Tereziánské zbrojnici ve čtvrtek vystoupí legendární kapela Stromboli

 
pondělí, 14. srpna 2017, 10:30

Další lahůdku připravila agentura BRC Promotion fanouškům kvalitní muziky v rámci programu Olomouckých kulturních prázdnin. Ve čtvrtek 17. srpna od 20 hodin zahraje na nádvoří Tereziánské zbrojnice česká rocková legenda, kapela Stromboli. Skupina kolem kytaristy Michala Pavlíčka a zpěvačky Báry Basikové v Olomouci vystoupí v původním složení.

„Po úspěšném koncertu kanadské skupiny Billy Talent, která je aktuálně v žánru punk rocku jednou z nejpopulárnějších formací na světě, chceme potěšit příznivce českého bigbítu. A Stromboli rozhodně patří k tomu nejlepšímu a nejnápaditějšímu, co český rock kdy nabídl,“ řekl Pavel Vysloužil z agentury BRC Promotion.

Když se Stromboli v polovině osmdesátých let na české rockové scéně objevila, bylo to naprosté zjevení. Michal Pavlíček kapelu poskládal ze samých znamenitých hudebníků - baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, bubeník Klaudius Kryšpín, klávesistka Vendula Kašpárková, později basáci Jiří Veselý nebo Vilém Čok, ale hlavně zpěvačka s nenapodobitelným, mysteriózním hlasem Bára Basiková. Nahrávky Stromboli, ať už legendární dvojalbum z roku 1987 nebo o dva roky mladší deska Shutdown, patří do zlatého fondu českého bigbítu.

Jejich fúze jazzrocku, space rocku, nové vlny, ale taky metalových prvků posluchače přímo hypnotizovala. Tyto účinky má muzika Stromboli dodnes, o čemž svědčí například vyprodaný koncert v pražské O2 aréně při oslavě třicátin kapely před třemi lety.

Že to Stromboli pořád šlape, se můžete přesvědčit na nádvoří Tereziánské zbrojnice ve čtvrtek 17. srpna. Vstupenky v ceně 299 korun lze zakoupit v předprodeji v sítích TicketPortal, GoOut, v infocentru olomoucké radnice nebo v Bounty Rock Café. V prodeji budou také přímo na místě.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama
 
 

Kam dál?

U kapličky v Náměšti na Hané zazpívá Olga Lounová. Po koncertu proběhne autogramiáda

pátek, 11. srpna 2017, 14:30

V neděli 13. srpna od 18:00 vystoupí v Náměšti na Hané zpěvačka Olga Lounová. Zpěvačka a závodnice v jednom se svojí...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Děti se zasmějí u Emoji ve filmu, dospělí se vyděsí u dvojky Annabelle

čtvrtek, 10. srpna 2017, 19:30

Aktuální premiéry jsou v přímém kontrastu. Zatímco Emoji ve filmu vykouzlí na tváři úsměv, Annabelle 2 zkroutí obličej...

Hrad Bouzov v sobotu opět oživí divadelní herci. Tentokrát s představením Smím prosit?

čtvrtek, 10. srpna 2017, 12:00

V sobotu 12. srpna od 20:30 se v areálu hradu Bouzov opět představí Studio Bouře s divadelním představením. Po minulém...