Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Shakespeare po roce opět navštíví Olomouc. Divadelní festival tentokrát proběhne na Konviktu

 
úterý, 15. srpna 2017, 07:14

Příští týden proběhne v Olomouci druhý ročník divadelního festivalu Olomoucké shakespearovské léto. Pořádající Divadlo Tramtarie zahraje kabaret a společně s herci z Moravského divadla Olomouc předvedou sérii vtipných stand-up výstupů.

Parkány v olomouckém Konviktu ožijí příští týden atmosférou her Williama Shakespeara. Postará se o to divadelní festival Olomoucké shakespearovské léto v podání herců Divadla Tramtarie. Přehlídka se uskuteční podruhé, loni měla premiéru na nádvoří olomoucké radnice. Návštěvníci se mohou těšit na inscenaci Kabaret nahatý Shakespeare a spisovatel se stane hlavním námětem také stand up výstupů Herci Na ležáka.

"Festival pořádáme hlavně proto, že venkovní představení má zcela jinou atmosféru. Tentokrát ho pořádáme na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého, kde je hodně zeleně. Bude to nesrovnatelný zážitek. Výhodou je navíc to, že je zde mnohem větší kapacita než v divadle na představení. V Konviktu počítáme s kapacitou kolem 230 míst," uvedla Němečková.

Přehlídka bude 22. až 24. srpna, vévodit jí bude divácký hit Kabaret nahatý Shakespeare, jenž se s nadsázkou a humorem věnuje pěti nejznámějším shakespearovským tragédiím. Inscenaci uvede Tramtarie dvakrát, 23. a 24. srpna. "Kabaret nahatý Shakespeare hrajeme necelé dva roky, na festivalu bude mít již 80. reprízu. Je o ni stále obrovský zájem, je to inscenace, která je vyprodaná i dva měsíce dopředu," uvedla Němečková. Na festivalu zástupci divadla pokřtí také nové CD s písničkami z této inscenace.

Novinkou bude uvedení představení Herci Na ležáka. Během stand-up výstupů se představí jak herci pořádajícího Divadla Tramtarie, tak herci Moravského divadla Olomouc. "Půjde o vtipné výstupy herců na aktuální téma, tentokrát to bude téma Můj Shakespeare. Diváci budou moci spatřit herce tak, jak je neznají, v úplně jiných rolích. Půjde o neopakovatelný zážitek, jinde a jindy už takto vidět nebudou," doplnila Němečková.

V pořádání festivalu Olomoucké shakespearovské léto hodlá Divadlo Tramtarie pokračovat. Zástupci divadla plánují, že pro příští sezonu přichystají novou inscenaci přímo na míru přehlídky. Festival samotný by se poté mohl také prodloužit, doplnila Němečková.

Olomouc čeká o týden později, od 25. srpna do 2. září, ještě jeden divadelní festival pod širým nebem. Půjde o Moravské divadelní léto, které pořádá Moravské divadlo Olomouc. Herci se představí nejen v Olomouci, ale zamíří i na fort do Křelova a na zámek v Čechách pod Kosířem. Premiéru pod širým nebem bude mít inscenace tragikomedie Woodyho Allena Central Park West a uvedena bude i činohra Robin Hood.

Napsal(a) ČTK | Tisková zpráva | Foto divadlotramtarie.cz
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama
 
 

Kam dál?

Festival Moravské Divadelní léto nabídne open-air inscenaci Robin Hood

pondělí, 14. srpna 2017, 19:30

Po loňské pauze se festival Olomoucké divadelní prázdniny vrací s novým názvem a v atraktivní podobě. Hlavním tahákem...

Na hrad Helfštýn se chystá několik set kovářů z celého světa

pondělí, 14. srpna 2017, 18:00

Na středověký hrad Helfštýn na Přerovsku zamíří poslední víkend v srpnu několik set kovářů z celého světa. Na...

V Tereziánské zbrojnici ve čtvrtek vystoupí legendární kapela Stromboli

pondělí, 14. srpna 2017, 10:30

Další lahůdku připravila agentura BRC Promotion fanouškům kvalitní muziky v rámci programu Olomouckých kulturních...