Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Hortus Magicus vás přenese do dob císaře Leopolda. Zhlédnete barokní ohňostroj i jezdecká představení

 
pondělí, 28. srpna 2017, 13:30

Návštěvníci festivalu Horcus Magicus, který se koná 2. a 3. září v kroměřížské Květné zahradě, budou mít jedinečnou možnost vydat se časem do druhé poloviny 17. století. Na účastníky čeká dobová hudba, tanec, divadelní představení, speciální barokní ohňostroj a jezdecká představení.

Pokud zavítáte do Květné zahrady, tak vás pohltí atmosféra doby, kdy mezi sebou soupeřili na kulturním poli rakouský císař Leopold I. a francouzský panovník Ludvík XIV. Právě doba vlády císaře a také hudebního skladatele Leopolda I. je epochou rozkvětu divadla. „Druhá polovina sedmnáctého století zásadně ovlivnila umělecké smýšlení v zemích náležejících pod vládu Habsburků, což se promítne také do letošního programu festivalu Hortus Magicus. Zážitek z netradičního festivalu umocňuje prostředí nedávno rekonstruované Květné zahrady, jedné z památek UNESCO,“ uvedla dramaturgyně festivalu Kateřina Fajtlová.

Diváci se mohou těšit na hudebnědramatické představení Festa di Sua Maesta Caesarea Leopoldo (Slavnost jeho císařské milosti Leopolda I.) vytvořené speciálně pro tento festival.

Na nejmenší návštěvníky festivalu čekají hry, soutěže a těšit se mohou také na oblíbené pohádky a tvůrčí dílničky. „O zábavu dětských diváků se postará Kejklířské divadlo z Doudleb se svou Velkou cirkusovou pohádkou. Oba dva festivalové dny pak protkne storytelling, v Česku ještě ne zcela běžný divadelní žánr. Skupina vypravěčů divákům nabídne příběhy z Ovidiových Proměn, tak často zpracovávaných i v umění vysoké dvorské kultury,“ podotkla Fajtlová.

Po oba dny se návštěvníci festivalu Hortus Magicus mohou těšit na koňská taneční vystoupení. Tato představení volně navazují na výstavu Koně v piškotech, která je k vidění v kroměřížském zámku a představuje návštěvníkům obrazovou a grafickou dokumentaci slavností 17. století s přepychovými kulisami barokního spektáklu. Návštěvníci festivalu Hortus Magicus mají vstup na výstavu a do Zámecké obrazárny zdarma.

Podrobný program naleznete na www.hortusmagicus.cz

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
PR text
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

FOTOGALERIE: Festival HRADY CZ na Bouzově nabídl krásné počasí a skvělý line-up

neděle, 27. srpna 2017, 18:04

Letošní šňůra hudebních festivalů HRADY CZ skončila právě u nás na Moravě pod hradem Bouzov. A zakončení to bylo ve...

KULTURNÍ PŘEHLED: Zakončení letních hudebních festivalů, šermíři i kotlíkový guláš

pátek, 25. srpna 2017, 15:00

Tento týden proběhne v Olomouckém kraji zakončení několika letních festivalů, a tak se můžete těšit na kvalitní hudební...

Na leteckém dni v Olomouci budou k vidění gripeny i malá letadla

čtvrtek, 24. srpna 2017, 19:30

Proudové motory nadzvukových stíhaček JAS-39 Gripen zaburácí v sobotu nad hlavami návštěvníků leteckého dne na letišti...