Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Olomouci se uskutečnil první ročník filmového festivalu Kralinale. Hvězdou byl herec Leoš Noha

 
úterý, 29. srpna 2017, 07:30

Uplynulý víkend 18. – 20. 8. 2017 se v prostorech olomouckého S Klubu a v jeho blízkém okolí konal první ročník nového filmového festivalu Kralinale, který se uskutečnil za finanční podpory Olomouckého kraje a podpory Statutárního města Olomouce. Festivalu se mimo jiné zúčastnil primátor Statutárního města Olomouc, jenž ho slavnostně zahájil svým úvodním slovem a přípitkem. K této příležitosti si nenechal ujít páteční venkovní promítání filmu Casablanca. Kdo přišel, mohl navíc potkat patrona festivalu – herce Leoše Nohu.

Návštěvníci festivalu během tří dnů zhlédli celkem dvanáct nadupaných filmů, mohli si užít koncert olomoucké kapely Dirty Old Dogs, poslechnout si přednášku o životě Kardinála Berana nebo vidět dechberoucí akrobatické vystoupení Cirk Atum či ukázku Pole Dance olomouckého tanečního studia Tancelář.

 „Počasí nám příliš nepřálo, byli jsme nuceni přesunout některá venkovní promítání dovnitř do klubu, ale jinak se festival vydařil,“ pochvaloval si hlavní organizátor festivalu Roman Štěpánek. Festival byl plný zážitků, zábavy a potěšil oko snad každého filmového fanouška. Titul „nejvyšší návštěvnosti“ získalo nedělní večerní promítání filmu Potomci lidí, které takto uzavřelo první ročník festivalu.

„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se podíleli a zúčastnili tohoto startovacího ročníku a již se moc těšíme na příští rok – na ještě nadupanější a zajímavější Kralinale,“ vzkazují všem organizátoři.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama
 
 

Kam dál?

Hortus Magicus vás přenese do dob císaře Leopolda. Zhlédnete barokní ohňostroj i jezdecká představení

pondělí, 28. srpna 2017, 13:30

Návštěvníci festivalu Horcus Magicus, který se koná 2. a 3. září v kroměřížské Květné zahradě, budou mít jedinečnou...

FOTOGALERIE: Festival HRADY CZ na Bouzově nabídl krásné počasí a skvělý line-up

neděle, 27. srpna 2017, 18:04

Letošní šňůra hudebních festivalů HRADY CZ skončila právě u nás na Moravě pod hradem Bouzov. A zakončení to bylo ve...

KULTURNÍ PŘEHLED: Zakončení letních hudebních festivalů, šermíři i kotlíkový guláš

pátek, 25. srpna 2017, 15:00

Tento týden proběhne v Olomouckém kraji zakončení několika letních festivalů, a tak se můžete těšit na kvalitní hudební...