Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dožínky Olomouckého kraje nebudou jenom o zemědělství. Na Floře vystoupí také Slza a Argema

 
úterý, 29. srpna 2017, 12:00

Slavnost zemědělců se koná ve Výstavišti Flora od 2. do 3. září. Tato hospodářská výstava by se dala označit jako projekt obnovené tradice, který se již potřetí koná v olomoucké Floře. Kromě zemědělských strojů a zvířat zde najdete bohatý kulturní program.

Dožínky Olomouckého kraje jsou lidovou slavností na ukončení žní s předáváním dožínkových věnců, kterého se zúčastní i ministr, hejtman a primátor města. Budou zde vystaveny zemědělské stroje, součástí budou taky ukázky zemědělství našich předků a program pro děti. Podniky nebo přímo prodejci zemědělské techniky výstavu svých strojů doplní i odborným výkladem.

Dětem zajisté udělá radost ukázka hospodářských zvířat. K vidění budou například ovce, koně, kozy, králíci, holubi a další. Cílem takzvané „farmy ve městě“ bude ukázat veřejnosti a obzvláště městským dětem, jak se chovají hospodářská zvířata. Lákadlem bude také prezentace a ochutnávka těch nejkvalitnějších výrobků oceněných v soutěži Regionální potravina Olomouckého kraje a Výrobek Olomouckého kraje. Návštěvníci výstavy mohou oceněné výrobky nejen ochutnat, ale také zakoupit. Součástí prezentace budou taky Farmářské trhy, kde se objeví regionální výrobci.

Sobotní den bude patřit zejména hudebním vystoupením v podání Slzy, Argemy a kapely Skarlet Rock. Zajímavostí bude vystoupení Hanáků v krojích po oba dny, dále taky ukázka parkuru a projížďky na koních. Perličkou bude také vystoupení historické hasičské techniky a historického sboru. Vstupenky můžete zakoupit na místě, v Informačním centru města Olomouce, nebo přes SMS TICKET a TICKETPORTÁL. Více informací najdete na www.dozinkyolomouc.cz.

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
PR text
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Olomoucké shakespearovské léto navštívilo bezmála tisíc lidí

úterý, 29. srpna 2017, 09:00

Téměř tisíc diváků navštívilo třídenní Olomoucké shakespearovské léto, které pořádalo Divadlo Tramtarie Olomouc v...

V Olomouci se uskutečnil první ročník filmového festivalu Kralinale. Hvězdou byl herec Leoš Noha

úterý, 29. srpna 2017, 07:30

Uplynulý víkend 18. – 20. 8. 2017 se v prostorech olomouckého S Klubu a v jeho blízkém okolí konal první ročník nového...

Hortus Magicus vás přenese do dob císaře Leopolda. Zhlédnete barokní ohňostroj i jezdecká představení

pondělí, 28. srpna 2017, 13:30

Návštěvníci festivalu Horcus Magicus, který se koná 2. a 3. září v kroměřížské Květné zahradě, budou mít jedinečnou...