Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Druhý ročník festivalu Řeka má duši nabídne křest nové lodi a divadlo na vodě

 
čtvrtek, 31. srpna 2017, 12:00

Druhý ročník dvoudenního festivalu Řeka má duši začne v sobotu 9. září. Ponese se ve znamení vzpomínky na dvacetiletou vodu, která v roce 1997 ochromila velkou část Olomouce. Podobně jako loňský rok čeká i letos veřejnost program určený dětem i dospělým.

Návštěvníci se mohou těšit na scénické představení na vodě, křest lodi, koncerty a doprovodné akce. Organizátorem akce je Šimon Pelikán.

Divadlo na vodě a křest nové olomoucké lodi

V sobotu 9. září od 16:00 proběhne slavnostní křest nové lodi, která v srpnu rozšířila plavební park Plaveb Olomouc. Za účasti nejvyšších představitelů města (primátora doc. Mgr. Antonína Staňka, Ph.D. a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka), tvůrců, zástupců povodí řeky Moravy i kněze se veřejnost dozví jméno, jenž trup lodi ponese, i důvod jeho výběru. Festival jako takový začne v přístavišti už od 14:00 a bude trvat přibližně do 18:00.

Následující den, v neděli 10. září, doprovodné programy pokračují. Ve 21:00 vypukne hlavní divadelní představení. Herci, tanečníci a artisté budou vystupovat na speciálním plovoucím jevišti umístěném uprostřed řeky, vytvořeném speciálně pro tuto příležitost. Kapitán Šimon Pelikán a jeho Ololoď Kordulka ve spolupráci se spřáteleným divadlem Tramtárie přichystali po úspěšné loňské premiéře další jedinečné divadelní představení. To se opět odehraje přímo na hladině řeky Moravy.

Organizátor festivalu, Šimon Pelikán, uvádí: „Celkově se do projektu zapojí přes dvě desítky umělců z celé republiky, mezi nimiž nebude chybět například mistryně Evropy v šátkové akrobacii Lucie Kurnická nebo baletka Moravského divadla Daniela Hanelová, či úspěšná olomoucká tanečnice Michaela Bartková.“

Oproti loňskému ručníku se představení neodehraje v kamenném korytě řeky Moravy z 18. století, ale na nábřeží u přístaviště Plaveb Olomouc (Šmeralova 12), kde budou probíhat i doprovodné akce. Loňský ročník navštívilo přibližně 2 tisíce diváků a vzhledem k tomu, že letos se očekává diváků ještě více, rozhodli se organizátoři pro místo s větší kapacitou, bude postavena i tribuna. K dispozici budou stánky s občerstvením. Vstupné je dobrovolné.

Tisková zpráva | Foto Jan Andrash
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Turistické atrakce v kraji hlásí stejnou nebo vyšší návštěvnost než minulý rok

středa, 30. srpna 2017, 19:30

Stejnou, nebo i vyšší prázdninovou návštěvnost než loni hlásí letos provozovatelé hradů, koupališť a dalších...

Dožínky Olomouckého kraje nebudou jenom o zemědělství. Na Floře vystoupí také Slza a Argema

úterý, 29. srpna 2017, 12:00

Slavnost zemědělců se koná ve Výstavišti Flora od 2. do 3. září. Tato hospodářská výstava by se dala označit jako...

Olomoucké shakespearovské léto navštívilo bezmála tisíc lidí

úterý, 29. srpna 2017, 09:00

Téměř tisíc diváků navštívilo třídenní Olomoucké shakespearovské léto, které pořádalo Divadlo Tramtarie Olomouc v...