Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Extrem food festival hlásí druhý ročník. Ochutnáte zde cvrčky, žabí stehýnka, ale i běžná jídla

 
sobota, 16. září 2017, 13:00

V olomouckém letním kině proběhne v sobotu 23. září druhý ročník Extrem food festivalu. Na tuto gurmánskou akci mohou zavítat také jedlíci, kteří by žabí stehýnko nikdy nespolkli. Festival nabídne kromě cvrčků a červů také netradiční cizokrajné pokrmy a kuchařské ukázky.

Organizátoři kladou důraz na to, aby gastronomický festival návštěvníkům nabídl něco originálního a nevšedního. Méně odvážní jedinci se zároveň nemusí bát, že by si akci neužili. Najdou zde i běžnější pokrmy, které mohou spláchnout zahraničním pivem a k tomu si dát arabskou kávu.

Tak jako v roce 2016 i letos nechceme nabízet něco, co lze běžně koupit v supermarketu. Návštěvnici se mohou těšit na netradiční jídla, hmyzí kuchyni a exotické pokrmy, které jsou sice běžné, ale spíše daleko od ČR,“ říká pořadatel Pavel Pichler. V letním kině budete moci ochutnat cvrčky, červy, nejsmradlavější ovoce na světě nebo žabí stehýnka. Zapít to můžete nápojem z ptačího hnízda, zahraničními pivy, arabskou kávou nebo exotickými nápoji z Asie. „Jsme si vědomi, že hranice extrémního a exotického jídla je pro každého někde jinde. Proto kromě extrém zóny na návštěvníky čekají i běžnější pokrmy od restaurací, které budou připravovat pokrmy z thajské, arabské nebo čínské kuchyně,“ uklidňuje Pavel Pichler.

Dalším charakteristickým rysem Extrem food festivalu je rodinná atmosféra. Stejně jako loni by měla být akce pojata skromně, jako malý domácí festival. Tento koncept si s sebou nese omezený počet návštěvníků. Proto zde platí pravidlo - "kdo dřív přijde, ten dřív mele". Počet vstupenek je omezen, takže neváhejte a zakupte si lístek online.

Chceme, aby všichni, kdo přijdou, mohli ochutnat co nejvíce jídel, viděli, jak se jednotlivé suroviny upravují, jak je správně okořenit i naservírovat a proto nemůžeme dělat festival pro tisíce lidí a počet návštěvníků korigujeme právě online předprodejem “ upozorňuje Pichler.

Vstupné na celodenní akci je 130 Kč a v ceně vstupenky, kterou lze koupit v předprodeji, najdete program akce, exotický recept s kořením, exotický čaj a malé překvapení. Kompletní program hledejte na http://www.extremfood.cz/.

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
PR text | Foto FB Extrem food festival
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

KULTURNÍ PŘEHLED: Středověký Jeseník, jazzový koncert a premiéra v Tramtarii.

pátek, 15. září 2017, 17:23

Tento týden se těšte na premiéru Divadla Tramtarie, která bude poměrně pikantní. Zajít můžete také na jazzový koncert...

V Olomouci se už za týden koná Dance Sensation. Hlavní hvězdou bude Captain Jack

pátek, 15. září 2017, 07:30

Olomouc i okolí už netrpělivě vyhlíží pátek 22. září. Proč? Do S Klubu dorazí německé duo Captain Jack, populární dívčí...

Ben Cristovao se vydává na podzimní tour. Na začátku listopadu vystoupí i v olomouckém Učku

čtvrtek, 14. září 2017, 19:30

Ben Cristovao vydal letos v červnu své nové EP o pěti písních. To v říjnu doplní rozšířenou edicí obohacenou o další...