Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomoucké Divadlo Tramtarie získalo milion korun na opravu zázemí

 
čtvrtek, 14. srpna 2014, 15:48

Zcela nové zázemí čeká nadcházející sezonu návštěvníky olomouckého Divadla Tramtarie. Diváci se mohou těšit na nové hlediště, sedačky i klimatizaci. Na úpravy získalo divadlo od radnice téměř milion korun. Dosavadní zázemí již bylo nevyhovující, návštěvníky trápil hluk i vedro. Opravy se stihnou dokončit do konce srpna. Svou novou sezonu startuje divadlo v polovině září.

"Prostor v tuto chvíli už byl totálně nevyhovující. Činnost Tramtarie je přitom již nyní zcela profesionální, máme pořád plný sál. Prostor však zůstává ve stavu z roku 2006, kdy jsme si svépomocí vybudovali všechno od pódia až po zvukovou kabinu. Renovace už byla opravdu nutná," řekla dnes ředitelka divadla Petra Němečková.
   

Divadlo se dosud potýkalo především s tím, že v sále bylo kvůli chybějící klimatizaci nedýchatelno a diváci měli ze starých sedaček špatný výhled. "Nyní je zde nové hlediště vyrobené přímo na míru divadla, kde každá divácká řada je odstupňována tak, aby diváci dobře viděli na jeviště. Pořízeny byly také nové sedačky v klasickém divadelním stylu," podotkla Němečková. Kapacita sálu zůstává stejná, tedy 70 míst.
   

V divadle také přibudou tři nové klimatizační jednotky, které návštěvníkům zpříjemní pobyt v zaplněném sálu. Obnovy se za peníze města dočká i technické zázemí scény. Chystá se výměna dosluhujících reflektorů i odhlučnění oken a podlah. Novinkou bude i možnost objednat si vstupenky on-line.
   

Nezávislé divadlo vstoupí v září do 11. sezony. Zahájí ji 19. září uvedením Čapkovy inscenace R.U.R. Na konci září uvede svou první premiéru v sezoně, pohádku Hugo z hor. Dohromady členové souboru nabídnou divákům v nadcházející sezoně pět nových her včetně premiéry inscenace Psycho v režii Hany Mikoláškové. V minulé sezoně uvedla Tramtarie celkem 297 představení, 90 na své domácí olomoucké scéně ve Slovanském domě a 207 na výjezdních představeních po celé republice.
   

Divadlo Tramtarie je nezávislé profesionální divadlo, které vzniklo v roce 2005. Od roku 2006 sídlí ve Slovanském domě v centru Olomouce.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

Reklama
 
 

Kam dál?

Lístky na koncert Calleji jsou nakonec zdarma,zájem byl minimální

úterý, 12. srpna 2014, 10:08

Koncert jednoho z nejvyhledávanějších tenoristů Josepha Calleji v Prostějově se oproti původním plánům pořadatelů...

V Olomouci se bude natáčet sci-fi, fanoušci jej mohou podpořit

pátek, 25. července 2014, 15:16

Nadpřirozené schopnosti hlavního hrdiny budou vévodit novému krátkometrážnímu sci-fi filmu Trhlina, kterou se chystá v...

Barokní festival je ve finále!

sobota, 19. července 2014, 17:38

Čtyři týdny, kdy se Olomouc každý večer vrací do své slavné barokní epochy, pomalu končí. Kdo chce ještě ochutnat...