sobota 15. června 2024 Vít

V Bounty rock café vystoupí kapela Franka Zappy

Hudební program, za který by se nemusel stydět žádný z lepších klubů jakékoliv evropské metropole. To si pro hudební fanoušky připravil olomoucký Bounty Rock Cafe. Do konce roku přiveze namátkou americkou kapelu Grandmothers of Invention, která doprovázela Franka Zappu, jednoho z nejvýznamnějších současných zámořských kytaristů Philipa Sayce nebo kanadskou kapelu MonkeyJunk, která je držitelem několika bluesových Oskarů. Kromě toho dá letos Bounty Rock Cafe opět prostor i olomouckým kapelám.

„V Bounty letos zahajujeme pátou sezónu, o které se domníváme, že má nejlepší program. Za těch pět let jsme se etablovali a hlavně si vytvořili síť kontaktů na významné evropské promotéry. Často se nám ozývají sami, když stavějí turné kvalitním kapelám,“ říká majitel klubu Dušan Neumann.


On sám se letos nejvíc těší na mladou Angličanku Chantel McGregor, která do Olomouce dorazí 4. listopadu. V ostrovních hudebních kruzích se o ní hovoří jako o obrovské naději. Její precizní kytarová hra i zpěv učarovaly porotcům Britských bluesových cen, kteří ji v roce 2009 zvolili Objevem roku. Později tam zvítězila i v kategoriích zpěvačka a dvakrát jako kytaristka roku. Naposledy letos na jaře.


Už ve čtvrtek 11. září Bounty přivítá Kanaďany MonkeyJunk, držitele řady ocenění (Juno Award, Blues Album of the Year, Maple Blues Awards, Canadian Independent Music Award, Blues Music Award). „MonkeyJunk je brilantní kapela, která si rozsáhlým koncertováním vytvořila pozoruhodnou fanouškovskou základnu po celé Kanadě, USA a Evropě. Jejich tvrdá práce byla odměněna mnoha oceněními,“ dodává Neumann.


Říjnové koncerty v klubu pak představí například německé hardrockeři Human Zoo (11. října), americkou kapelu Skinny Molly (24. října), jejíž jižanský název už přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou Lynyrd Skynyrd či Molly Hatchet, nebo mladého britského bluesmana Danny Bryanta (25. října).
Kromě již zmiňované Chantel McGregor přivedou listopadové koncerty do olomouckého Bounty opravdovou legendu. Kapelu Franka Zappy  Grandmothers of Invention. V pátek  28. listopadu tam vystoupí s projektem Freak Out - the early years of Frank Zappa.


Prosincové koncerty zahraničních umělců pak v klubu zakončí Philip Sayce. „Má za sebou již šest řadových alb a podílel se na řadě nahrávek Melissy Etheridge a Jeffa Healeyho. Nyní přichystal sedmé album nazvané Influence, kde svým způsobem vzdává hold řadě světových kytaristů. V třinácti skladbách je slyšet vliv Lennyho Kravitze, Davida Gilmoura, Grahama Nashe, Jimiho Hendrixe, Erica Claptona, Stevie Raye Vaughana, Marka Knopflera a několika dalších. Jak moc se jim Philip Sayce přiblížil, si mohou lidé přijít poslechnout k nám,“ uzavírá Dušan Neumann s tím, že kompletní program najdou lidé na stránkách www.bountyrockcafe.cz.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.