Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

KULTURNÍ PŘEHLED: Improvizační zápas, vernisáž výstavy nebo nový film vás v týdnu zahřejí

 
pátek, 12. ledna 2018, 15:00

Zima už se začíná hlásit o slovo, tak se zajděte ohřát na improvizační zápas, do divadla nebo na vernisáž výstavy. Návštívit můžete také netradiční koncert kapely s netradičním názvem. A mnohem víc.

Sobota 13. 1.

Dokud nás milenky nerozdělí

Sokolovna Hranice,  19:00

Divadlo Ventyl opět zahraje v Hranicích francouzskou novinku, která se těší vyprodaným sálům, jen v Hranicích ji vidělo 900 diváků. Přijďte i vy zhlédnout brilantní situační komedii plnou zvratů a záměn, o tom, kolik milenek je zapotřebí ke zkáze jednoho dlouholetého manželství.

Neděle 14. 1.

Po stopách něžného muže

Divadlo Tramtarie, Olomouc, 19:00

Komedie o hledání romanticky založených mužů, jejichž existence nebyla nikdy zcela prokázána. Zbrusu nová autorská hra Vladislava Kracíka, autora divácky veleúspěšné třicátnické komedie Druhý život Veroniky. V hlavní roli tři muži a jeden velký problém: Ženy!

Pondělí 15. 1.

Nejtemnější hodina

Kino Metropol, Olomouc, 20:00

Gary Oldman jako Winston Churchill v příběhu o muži, který se nevzdal, i když okolnosti stály proti němu. V roce 1940 se blížila německá invaze do Anglie a britský premiér měl domluvit podmínky příměří. Místo toho slavnou řečí zburcoval národ k boji. Vsadil všechno na jednu kartu, i když šance byly nepatrné a skoro nikdo mu nevěřil. Neprohrál, a zachránil tak svět.

Úterý 16. 1.

Adam Lacina: Z pralesa

Divadlo na cucky, Olomouc, 19:00

Kdesi na hranicích východního Polska a Běloruska se rozkládá jeden z posledních evropských pralesů. Starobylé místo, jehož návštěva nezůstane bez následků.Přijďte a nahlédněte do tajemné site-specific instalace architekta Adama Laciny v Galerii XY-1, která se nachází v podzemních částech budovy.

Středa 17. 1.

Utíkej, Nituško

Městské kulturní středisko Kojetín, 19:30

Divadelní spolek Kroměříž uvede hudební komedii, kde kostelní varhaník je ve skutečnosti utajeným operetním autorem, matka představená majorem, poručík subretou a klášterní schovanka operní divou.

Čtvrtek 18. 1.

Střídmí klusáci v kulisách višní

Muzeum umění Olomouc, 20:30

Olomoucká premiéra poetické kapely Střídmí klusáci v kulisách višní. Frontman této čtyřčlenné formace patří k předním českým slamovým básníkům a je dvojnásobným vítězem republikového klání ve slam poetry. Klusáci přivezou do Divadla hudby nejen příjemnou autorskou muziku, ale především inteligentní texty plné slovních hříček a současných témat.

Pátek 19. 1.

Olivy vs. Valouny

Divadlo hudby Olomouc, 19:00

Kameny? Ne! Valouny se valí do Olomouce, aby rozdrtily domácí Olivy a vymáčkly z nich co nejvíce improvizační šťávy. Hanáckou zeminou zušlechtěné místní odrůdy improvizátorů se však srdnatě utkají s valašsky punkovou svérázností hostů. Tradiční klání moravských týmů přinese zcela jistě nečekané improvizace a zahřeje v lednovém chladu vaše bránice. První zápas v novém roce si zkrátka nesmíte nechat ujít!

Foto divadlotramtarie.cz; kinometropol.cz; slovackedivadlo.cz;

Kam dál?

Moravské divadlo Olomouc hledá nového ředitele, Hekelovi končí...

pátek, 12. ledna 2018, 07:30

Rada města Olomouce na svém jednání reagovala na ukončení pětiletého funkčního období ředitele Moravského divadla Olomouc Pavla...

Ze sálu Komenium už nebude tělocvična, čekají ho další tři etapy...

čtvrtek, 11. ledna 2018, 12:00

Druhou, třetí i čtvrtou etapu restaurátorských prací sálu Komenium ve Fakultní základní škole 8. května v Olomouci bude mít na...

Pevnost poznání prochází rekonstrukcí, od soboty ji můžete navštívit...

pondělí, 8. ledna 2018, 07:30

Interaktivní muzeum Univerzity Palackého v Olomouci je až do poloviny ledna uzavřeno. V muzeu sídlícím v bývalém dělostřeleckém...

KULTURNÍ PŘEHLED: Koncert orchestru či folklórní hudby, tvořivá díla...

pátek, 5. ledna 2018, 15:00

Tento týden můžete vyrazit hned na několik koncertů, v Olomouci proběhne Tříkrálový folklórní koncert a zahrají zde taky...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Hledá se patnáctiletý David Malíšek z...

  • VIDEO: Výrobce drog byl zadržen přímo na...

  • Policie vyšetřuje včerejší tragickou nehodu...

  • Policie hledá podvodníka Patrika...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...