Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vikingové i Československé legie. Helfštýn čeká devátý ročník Festivalu vojenské historie

 
sobota, 12. května 2018, 13:00

Už v sobotu 19. května začne na hradě Helfštýn úspěšný Festival vojenské historie. Jeho návštěvníci na něm během jednoho víkendu uvidí historické bojovníky, ale chybět nebude ani hudba, tanec a kejklíři.

Festival nabídne dvě oddělené scény, které bude fungovat souběžně. O zábavu se postarají špičkové spolky vojenské historie a profesionální šermířská uskupení. Návštěvníci se tak mohou těšit například na slovanské bojovníky, Vikingy či mušketýry z třicetileté války. Přítomni budou ale i válečníci z nedávnější historie, konkrétně třeba Československé legie.

Některá vystoupení můžou být díky střelbě poměrně hlučná, ale moderátor akce na tento fakt vždy diváky předem upozorní a ti se tak budou moci přesunout do druhé části hradu. Není tak důvod obávat se vzít na Helfštýn například malé děti. Program celého víkendu navíc nebude jen o boji, organizátoři přichystali i historickou hudbu a tanec, které doplní kejklíři. Po helfštýnském areálu se také bude pohybovat přes sto kostýmovaných účinkujících, takže bude možné nahlédnout i do života dobových řemeslníků a prostých lidí.

Festival začne v sobotu 19. května v půl desáté ráno a vstupné je rozděleno do několika kategorií. Základní vstupné je nastaveno na 160 Kč, zlevněné pak na 130 korun (to je určeno pro studenty, držitele průkazu ZP, ZTP, ZTP/P, příslušníky policie, městské policie, Armády ČR a příslušníky Integrovaného Záchranného Systému). Pro děti do patnácti let vstupné činí 90 Kč, děti do šesti let pak mají vstup zdarma. Při online objednávce vstupenek lze navíc uplatnit slevu třiceti korun na každou vstupenku.

Plusem hradu Helfštýn je i jeho dobrá dostupnost. Nachází se u obce Týn nad Bečvou, odkud je vzdálený pouze několik minut pěšky. V blízkosti hradu se dá i pohodlně zaparkovat, a to díky parkovišti, které se nachází přímo pod Helfštýnem.

Akci pořádá spolek šermířů Adorea Olomouc ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově a podrobnější program celé akce zveřejní organizátoři v průběhu května.

 

Napsal Jakub Heřmánek | Foto archiv Festivalu vojenské historie

Kam dál?

Začala olomoucká Divadelní Flora, představí se na ní umělci z celé...

sobota, 12. května 2018, 10:00

V Olomouci začala jedna z největších divadelních přehlídek v Česku, Divadelní Flora. Festival, který ozdobí kromě tuzemských...

Zámek v Čechách pod Kosířem otevře novou expozici s kresbami Mánesa

pátek, 11. května 2018, 07:30

Zámek v Čechách pod Kosířem, který se pyšní kolekcí 14 obrazů významného českého malíře 19. století Josefa Mánesa, chystá na...

Ve Štěpánově se uskuteční první ročník rockového festivalu Štěpfest

pondělí, 7. května 2018, 07:30

Už v sobotu 19. května začne ve Štěpánově u Olomouce rockový festival Štěpfest 2018. Bude to vůbec první ročník této akce a...

DRBÁRNA: Fotit Iggyho Popa? Bylo to docela rychlé a specifické,...

neděle, 6. května 2018, 20:00

Černý neznámé. Roman fotí umělce, zpěváky, spolupracuje s časopisem Reflex a je našim dalším hostem pořadu Drbárna. Pro Drbňáky...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUÁLNĚ: Při nehodě mezi Olomoucí a...

  • Mezi oběťmi tragické nehody u Bohuňovic je i...

  • FOTO: Tragická nehoda mezi Olomoucí a...

  • Policie vyhlásila pátrání po čtrnáctileté...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Jo, tak ten se mi taky poved, říká autor portrétu Masaryka Oliver Heller

Dnešní díl rubriky (NE)OBYČEJNÍ je o street artu a graffiti scéně v Olomouci. S jedním z jejích nejuznávanějších členů Oliverem Hellerem jsem si povídal o graffiti legálním i nelegálním, o historii i budoucnosti graffiti anebo o nově vzniklém portrétu Tomáše Garrigua Masaryka v Bezručových sadech, který maloval právě Oliver.

Z nešetrného sběru a ničení borůvek si můžete odnést tučnou pokutu

Kanadské borůvky se našim lesním chutí rozhodně nevyrovnají. Borůvkové knedlíky jsou navíc nejen s Jizerskými horami neodmyslitelně spjaty. Sběr borůvek může ale přírodě velmi uškodit.

Naštvěte se – a Facebook už zařídí zbytek. Populisté profitují z hněvu na sociálních sítích

Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.