Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vikingové i Československé legie. Helfštýn čeká devátý ročník Festivalu vojenské historie

 
sobota, 12. května 2018, 13:00

Už v sobotu 19. května začne na hradě Helfštýn úspěšný Festival vojenské historie. Jeho návštěvníci na něm během jednoho víkendu uvidí historické bojovníky, ale chybět nebude ani hudba, tanec a kejklíři.

Festival nabídne dvě oddělené scény, které bude fungovat souběžně. O zábavu se postarají špičkové spolky vojenské historie a profesionální šermířská uskupení. Návštěvníci se tak mohou těšit například na slovanské bojovníky, Vikingy či mušketýry z třicetileté války. Přítomni budou ale i válečníci z nedávnější historie, konkrétně třeba Československé legie.

Některá vystoupení můžou být díky střelbě poměrně hlučná, ale moderátor akce na tento fakt vždy diváky předem upozorní a ti se tak budou moci přesunout do druhé části hradu. Není tak důvod obávat se vzít na Helfštýn například malé děti. Program celého víkendu navíc nebude jen o boji, organizátoři přichystali i historickou hudbu a tanec, které doplní kejklíři. Po helfštýnském areálu se také bude pohybovat přes sto kostýmovaných účinkujících, takže bude možné nahlédnout i do života dobových řemeslníků a prostých lidí.

Festival začne v sobotu 19. května v půl desáté ráno a vstupné je rozděleno do několika kategorií. Základní vstupné je nastaveno na 160 Kč, zlevněné pak na 130 korun (to je určeno pro studenty, držitele průkazu ZP, ZTP, ZTP/P, příslušníky policie, městské policie, Armády ČR a příslušníky Integrovaného Záchranného Systému). Pro děti do patnácti let vstupné činí 90 Kč, děti do šesti let pak mají vstup zdarma. Při online objednávce vstupenek lze navíc uplatnit slevu třiceti korun na každou vstupenku.

Plusem hradu Helfštýn je i jeho dobrá dostupnost. Nachází se u obce Týn nad Bečvou, odkud je vzdálený pouze několik minut pěšky. V blízkosti hradu se dá i pohodlně zaparkovat, a to díky parkovišti, které se nachází přímo pod Helfštýnem.

Akci pořádá spolek šermířů Adorea Olomouc ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově a podrobnější program celé akce zveřejní organizátoři v průběhu května.

 

Napsal Jakub Heřmánek | Foto archiv Festivalu vojenské historie

Kam dál?

Začala olomoucká Divadelní Flora, představí se na ní umělci z celé...

sobota, 12. května 2018, 10:00

V Olomouci začala jedna z největších divadelních přehlídek v Česku, Divadelní Flora. Festival, který ozdobí kromě tuzemských...

Zámek v Čechách pod Kosířem otevře novou expozici s kresbami Mánesa

pátek, 11. května 2018, 07:30

Zámek v Čechách pod Kosířem, který se pyšní kolekcí 14 obrazů významného českého malíře 19. století Josefa Mánesa, chystá na...

Ve Štěpánově se uskuteční první ročník rockového festivalu Štěpfest

pondělí, 7. května 2018, 07:30

Už v sobotu 19. května začne ve Štěpánově u Olomouce rockový festival Štěpfest 2018. Bude to vůbec první ročník této akce a...

DRBÁRNA: Fotit Iggyho Popa? Bylo to docela rychlé a specifické,...

neděle, 6. května 2018, 20:00

Černý neznámé. Roman fotí umělce, zpěváky, spolupracuje s časopisem Reflex a je našim dalším hostem pořadu Drbárna. Pro Drbňáky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Brno chce mít postavenou halu pro případné mistrovství světa v hokeji v roce 2024

Brno chce pořádat mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Město i kraj podepsali tento týden memorandum o spolupráci se státem na společném financování. Zatím však není určené, kdo kolik přispěje.

FOTO, VIDEO: Policisté si na řidiče nově posvítí autobusem, vidí i do kabiny kamionů

Po silnicích Libereckého kraje pluje nový nenápadný bílý koráb... Policejní autobus, který se zaměřuje na dodržování pravidel u nákladních automobilů. Ale neuniknou mu ani osobáky. Jak to celé funguje, jsem si byla vyzkoušet i já.

Olomoučtí fanoušci chystají celostadionové choreo. Bude to peklo, vzkazují

Olomoučtí hokejisté ve čtvrtfinále playoff bojují proti plzeňským indiánům. Stav série, která se hraje na čtyři vítězné zápasy, je vyrovnaný 1:1 a olomoucká Plecharéna bude první dvě domácí čtvrtfinále hostit v pátek a v sobotu. Fanoušci už chystají celostadionové choreo. O tom, jak vzniká, jsme si povídali s Karolínou Vlčkovou, která je jednou z hlavních postav jádra fanoušků olomouckého hokeje.