Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cyklus fotografií nemocničních kaplanů, který vznikal také v olomoucké nemocnici, vystaví i na Velehradě

 
neděle, 1. července 2018, 19:00

Jedna skvělá fotografie má často větší vypovídací hodnotu než několik stránek textu nebo složité vysvětlování. Platí to i pro fotky Filipa Fojtíka ze souboru Být nablízku, které přibližují práci nemocničních kaplanů. Namísto zdlouhavého popisu totiž v emotivních obrazech zachycují přímo konkrétní nemocniční kaplany při poskytování pastoračního poradenství a duchovní opory nemocným i těm, kteří o pacienty pečují. Oceňovaný soubor fotografií, z nichž některé byly pořízeny ve Fakultní nemocnici Olomouc, bude vystaven 4. a 5. července v rámci Dnů lidé dobré vůle na Velehradě.

Kolekce 24 černobílých snímků zachycuje nemocniční kaplany při činnosti, která je jim vlastní: empatické naslouchání, snaha porozumět pacientům, ohleduplnost a takt, úcta a respekt k prožívání nemocných. „Přibližují je jako průvodce nemocných v úzkostech, v hledání naděje a odpovědí na otázky po smyslu života, v prožívání víry v době nemoci, umírání a smrti,“ doplnila Marta Hošťálková z Katolické asociace nemocničních kaplanů, která od roku 2010 působila jako nemocniční kaplan a poradce pro pozůstalé ve FN Olomouc.

Dvojnásobný laureát prestižní soutěže Czech Press Photo Canon Junior Awards Filip Fojtík fotografoval nemocniční kaplany od července do září 2013 při jejich službě nemocným, seniorům a umírajícím v nemocnicích, hospicích a pobytových sociálních službách v Rajhradě, Brně, Holešově, Kroměříži, Praze, Ostravě a ve Fakultní nemocnici Olomouc. Fotky zde byly taky ve stejném roce vystaveny.

Vernisáž výstavy souboru Být nablízku proběhne na Velehradě 4. července 2018 v 15.15 hod a je součástí prezentace Katolické asociace nemocničních kaplanů v ČR v rámci velehradských Dnů lidí dobré vůle. 

Tisková zpráva | Zdroj Fakultní nemocnice Olomouc

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Sweet Country odhalí kousek australské historie

čtvrtek, 28. června 2018, 21:00

Australský domorodec Sam v sebeobraně zabije bělocha, a musí proto všechno opustit a utéct i se svou těhotnou manželkou. Začíná...

Moravské filharmonie hledá nového šéfdirigenta, Petr Vronský po 13...

čtvrtek, 28. června 2018, 19:00

Nadcházející sezona v Moravské filharmonii Olomouc (MFO) se ponese ve znamení hledání nového šéfdirigenta. Dosavadní šéfdirigent...

O víkendu proběhne v Mohelnici festival Fingers Up, láká na skvělé...

čtvrtek, 28. června 2018, 18:00

Festival Fingers Up proběhne v Morava Campu Mohelnice 29. a 30. června. Pořadatelé kladou důraz na to, že Fingers Up je první...

V kině Metropol plánují na prázdniny filmové noci, diváci uvidí...

středa, 27. června 2018, 17:00

Kino Metropol letos slaví 85 let od svého otevření. Nabízí bohatý prázdninový program, ve kterém přináší pondělní večery s...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.