Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cyklus fotografií nemocničních kaplanů, který vznikal také v olomoucké nemocnici, vystaví i na Velehradě

 
neděle, 1. července 2018, 19:00

Jedna skvělá fotografie má často větší vypovídací hodnotu než několik stránek textu nebo složité vysvětlování. Platí to i pro fotky Filipa Fojtíka ze souboru Být nablízku, které přibližují práci nemocničních kaplanů. Namísto zdlouhavého popisu totiž v emotivních obrazech zachycují přímo konkrétní nemocniční kaplany při poskytování pastoračního poradenství a duchovní opory nemocným i těm, kteří o pacienty pečují. Oceňovaný soubor fotografií, z nichž některé byly pořízeny ve Fakultní nemocnici Olomouc, bude vystaven 4. a 5. července v rámci Dnů lidé dobré vůle na Velehradě.

Kolekce 24 černobílých snímků zachycuje nemocniční kaplany při činnosti, která je jim vlastní: empatické naslouchání, snaha porozumět pacientům, ohleduplnost a takt, úcta a respekt k prožívání nemocných. „Přibližují je jako průvodce nemocných v úzkostech, v hledání naděje a odpovědí na otázky po smyslu života, v prožívání víry v době nemoci, umírání a smrti,“ doplnila Marta Hošťálková z Katolické asociace nemocničních kaplanů, která od roku 2010 působila jako nemocniční kaplan a poradce pro pozůstalé ve FN Olomouc.

Dvojnásobný laureát prestižní soutěže Czech Press Photo Canon Junior Awards Filip Fojtík fotografoval nemocniční kaplany od července do září 2013 při jejich službě nemocným, seniorům a umírajícím v nemocnicích, hospicích a pobytových sociálních službách v Rajhradě, Brně, Holešově, Kroměříži, Praze, Ostravě a ve Fakultní nemocnici Olomouc. Fotky zde byly taky ve stejném roce vystaveny.

Vernisáž výstavy souboru Být nablízku proběhne na Velehradě 4. července 2018 v 15.15 hod a je součástí prezentace Katolické asociace nemocničních kaplanů v ČR v rámci velehradských Dnů lidí dobré vůle. 

Tisková zpráva | Zdroj Fakultní nemocnice Olomouc

Kam dál?

KOMENTÁŘ: Homosexuálové = postižení? Podstatou problému není...

neděle, 1. července 2018, 16:00

Asi ani nemusíte být z Olomouce a okolí, abyste v uplynulém týdnu alespoň okem nezavadili o kauzu kolem poslance Milana Brázdila,...

Univerzita Palackého bude o prázdninách školit středoškoláky v...

neděle, 1. července 2018, 10:00

Univerzita Palackého bude na přelomu července a srpna školit středoškoláky v diplomacii. Týdenní letní studium bude zaměřeno na...

Juraj Halenár, bývalý útočník SK Sigma Olomouc, pravděpodobně spáchal...

sobota, 30. června 2018, 21:26

Slovenský fotbalista Juraj Halenár byl nalezen mrtev v bratislavském lesoparku. Bývalý útočník Sigmy Olomouc a nejlepší střelec v...

Policie pátrala po muži, který nevěděl, kdo je a odkud pochází

pátek, 29. června 2018, 19:30

Olomoučtí policisté odvolali pátrání po totožnosti mladého dezorientovaného muže, který se v noci na čtvrtek pohyboval po silnici...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Školákům a studentům dnes začínají velikonoční prázdniny

Žákům základních a středních škol dnes začínají velikonoční prázdniny. Do školních lavic se vrátí po pěti dnech volna v úterý 23. dubna. Podle předpovědi meteorologů je čeká slunečné počasí. Řada lidí využije prodloužené velikonoční volno k cestování, na silnicích se proto očekává zvýšený provoz. Podle policistů jsou velikonoční svátky z hlediska bezpečnosti provozu nejrizikovějším obdobím z celého roku, od středy proto kontrolují na vybraných místech republiky dodržování zákazu jízdy pod vlivem alkoholu.

Biologické centrum v Budějcích chystá rekonstrukci areálů. Stát by měla až tři miliardy korun

Budějcké Biologické centrum Akademie věd chce zrekonstruovat svůj areál v Branišovské ulici a Na Sádkách. Kromě budov a okolí chce dovybavit také přístrojové zařízení. Náklady se podle odhadů mohou vyšplhat na dvě až tři miliardy korun. S modernizací by se mělo začít příští rok.

Začala stavba druhé části obchvatu. Ťok přidal do sbírky poslední kladívko

Obchvat Budějc se dnes dočkal dalšího slavnostního okamžiku. Zahájena byla totiž stavba více než sedmikilometrového úseku z Úsilného do Hodějovic. Na základní kámen poklepali kromě hejtmanky kraje, primátora Budějc nebo ředitele ŘSD, také končící ministr dopravy Dan Ťok. Do své sbírky tak přidal poslední kladívko zahajující stavbu důležité dopravní tepny.