Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jubilejní desátý ročník Colores Flamencos rozžhaví španělskými rytmy olomoucká náměstí i výstaviště

 
pondělí, 9. července 2018, 10:00

Od čtvrtku 26. července do neděle 29. července to bude v Olomouci žít Španělskem. Koná se zde totiž jubilejní 10. ročník unikátního festivalu Colores Flamencos. Program nabídne například koncerty na náměstí či galavečer s hvězdami flamencového baletu Nuevo Ballet Español z Madridu.

V průběhu Colores Flamencos na konci července můžete čekat roztančená olomoucká náměstí, flamencové workshopy, koncerty, gastronomické večery a famózní galavečer, který bude vrcholem celého festivalu, a na kterém vystoupí soubor Nuevo Ballet Español přímo z Madridu. Galavečer se koná 27. července v pavilonu A Výstaviště Flora a návštěvníci se můžou těšit na představení Titanium, v němž se poprvé spojilo flamenco s tanečními styly, které vznikaly na ulicích velkoměst. Hip hop, break dance a flamenco se tak na pódiu v podání šesti brilantních tanečníků promění v úchvatnou podívanou, podpořenou skvělými hudebníky a stylovým nasvícením. Hudební stránku projektu si vzal na starost známý skladatel Hector Gonzáles Sánchez, jenž je také autorem soundtracků k řadě španělských filmů. Tento soubor patří mezi nejuznávanější taneční soubory v Evropě a jejich představení mají neopakovatelnou atmosféru.

Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketportal, popř. osobně v Informačním centru na Horním náměstí v Olomouci.

Celý program letošního festivalu najdete na facebookových stránkách nebo na oficiální facebookové události akce.

Závěr festivalu bude patřit španělskému kytaristovi jménem Rubéna Parejo, který patří k nejvýznamnějším španělským umělcům. Pravidelně vystupuje na mezinárodních festivalech a soutěžích, odkud si přiváží mnohá ocenění. V současné době je profesorem valencijské konzervatoře a ředitelem festivalu Certamen Internacional de Guitarra “Luys Milán”. V rámci dalšího programu můžou hosté festivalu navštívit koncert veselé kapely španělských muzikantů Rumbaglia. Ti se prezentují směsicí několika hudebních stylů a svou živelností rozhodně nenechají nakoho jen tak postávat. Koncert se uskuteční 28. července v Morgan´s restaurantu na Mlýnské ulici.

Doprovodný program dále pokračuje filmovou přehlídkou v kině Metropol, dny španělské kuchyně v hotelu NH Collection Olomouc Congress, workshopy, fiestou na Horním náměstí a dalším programem.

 

Napsal(a) Jakub Wittka s využitím TZ | PR text

Kam dál?

Parkoviště u zoo na Svatém Kopečku bylo mimo provoz, obnovili zde...

pondělí, 9. července 2018, 08:50

Parkoviště u zoo na Svatém Kopečku u Olomouce bylo v pondělí dopoledne mimo provoz. Proběhlo zde obnovení značení.

O prodlouženém víkendu zemřelo při nehodách v Česku šest osob, z toho...

pondělí, 9. července 2018, 07:30

O tomto víkendu, prodlouženém o dva sváteční dny, zemřelo při nehodách v Česku zatím šest lidí. Jednou z nejtragičtějších havárií...

Muže, který nad ránem přecházel u Olomouce dálnici, smetlo auto. Byl...

neděle, 8. července 2018, 10:35

V neděli kolem půl třetí ráno došlo k dopravní nehodě na dálnici ve směru z Prostějova na Olomouc. Podle informací policie tam...

FOTO: Kompletně uzavřený most v Komenského ulici nahradila provizorní...

sobota, 7. července 2018, 18:42

Už v neděli 1. července byl pro veškerou dopravu uzavřen most v Komenského ulici. Otevřena tak byla provizorní lávka pro pěší. Na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh. Důvodem je zjištění veterinářů, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa, které bylo skladováno ve středních Čechách u společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Nyní se zkoumá, zda se prodalo koncovým zákazníkům. Na mimořádném briefingu to oznámil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Vzorky z masa odebírali veterináři v minulém týdnu, dnes přišly výsledky.