Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: 2300 diváků si užilo šestidenní Olomoucké shakespearovské léto

 
sobota, 11. srpna 2018, 19:00

Vyprodaná představení, příjemná atmosféra a potlesky ve stoje, v takovém duchu se nesl celý festival Olomoucké shakespearovské léto, který letos už potřetí uspořádalo olomoucké Divadlo Tramtarie. Festival obsadil na týden krásné prostředí parkánových zahrad Uměleckého centra Univerzity Palackého. Během šesti dnů zahrálo Divadlo Tramtarie šest večerních představení a dvě pohádky. Na festival dorazilo přes 2300 diváků.

První dva večery patřily letní komedii Po stopách něžného muže, nechyběl ani kultovní Kabaret nahatý Shakespeare, který na festivalu oslavil 107. a 108. reprízu. Představení navštívil i ministr kultury Antonín Staněk a rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller. Stejně jako loni vystoupili i Herci Na ležáka, tedy herci Divadla Tramtarie a Moravského divadla Olomouc se svými stand-up výstupy. Festival pak zakončila černá komedie Divoké historky v režii Filipa Nuckollse.

Pro děti zahrálo Divadlo Tramtarie pohádku Princ Bajaja a pohádku O pračlovíčkovi na nádvoří Uměleckého centra. A přestože pohádku O pračlovíčkovi hraje divadlo už 8 let a má za sebou přes 450 repríz, opět ji navštívilo na 150 diváků. Divadlo Tramtarie v rámci festivalu představilo také nový tramtakaravan, který posloužil jako pokladna.

I přes drobnou nepřízeň počasí v podobě náhlé průtrže mračen u komedie Po stopách něžného muže a mírného deště během posledního večera, kdy se uváděly Divoké historky, navštívilo festival Olomoucké shakespearovské léto přes 2300 diváků.

„Jsme nadšení, původní kapacita byla 350 míst a téměř u všech představení jsme nakonec pro obrovský zájem kapacitu ještě navyšovali. Navíc každý večer jsme sklidili nadšený potlesk ve stoje a divácké ohlasy jsou opravdu skvělé. Už teď máme nové nápady na příští ročník," uvedla Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.

Tisková zpráva

Kam dál?

Chystá se Víkend v Ruční papírně Velké Losiny. Vyrobte si vlastní...

pátek, 10. srpna 2018, 10:08

Víkend v Ruční papírně Velké Losiny letos nabídne dílny s ručním papírem nebo výrobu přáníček, obálek a dalších věci. Můžete se...

Třetí ročník festivalu Řeka má duši zve na koncert Ptakustika,...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 21:00

Festival Řeka má duši, který v Olomouci již třetím rokem pořádají Plavby Olomouc, letos zve na hudební koncerty, elektronic DJs a...

SOUTĚŽ: Vyhrajte dva lupeny na páteční filmovou Noc s Tarantinem do...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 18:00

Už v pátek 10. srpna se odehraje v kině Metropol Filmová noc s Quentinem Tarantinem. Diváci se postupně můžou těšit na projekci...

Druhá etapa projektu 100letá Republika bude k vidění v Muzeu...

středa, 8. srpna 2018, 21:03

Muzeum Komenského v Přerově otevře příští týden ve čtvrtek druhou etapu velkého výstavního projektu s názvem 100letá Republika,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.