Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kino Metropol oslaví 85. narozeniny projekcí němého filmu s živou hudbou

 
středa, 5. září 2018, 18:00

Kino Metropol letos slaví 85 let od svého otevření v roce 1933. Tehdy ještě pod názvem Bio Sokol. V rámci oslav tohoto půlkulatého jubilea připravilo bohatý víkendový program, ve kterém si najdou své nejen filmoví nadšenci, ale i široká veřejnost včetně těch nejmenších. Oslavy se uskuteční v pátek a v sobotu 7. – 8. září.

Páteční program se ponese v duchu promítání dokumentárních snímků o slavných osobnostech, které se narodily právě v roce 1933 a slaví tak 85. narozeniny stejně, jako kino Metropol. Prvním filmem bude v pátek 7. září od 17:30 snímek Olga o první dámě Olze Havlové. Následovat bude ve 20:00 snímek Belmondo o legendárním francouzském herci Jeanu-Paulu Belmondovi. Vstupné na jeden film bude symbolických 85 Kč.

Hlavním bodem sobotního programu bude speciální projekce českého němého snímku Erotikon z roku 1929. Projekci živě doplní skupina Forma svým, k filmu citlivě zkomponovaným, elektro-akusticko-ambientním soundtrackem. Před filmem budou také promítány historické záběry Olomouce z 35mm filmového pásu.

Celou sobotu bude v kině Metropol probíhat bohatý doprovodný program.  Od 10:00 startuje workshop pro děti od 6 do 11 let. Ty si budou moci vyrobit Thaumatrop, což je zařízení, u kterého děti pochopí základ optického klamu. Od 14:00 začne druhý workshop pro zručnější děti, které si vyrobí Kukátko filmového kouzelníka Mélièse. Vstupné na workshop pro jedno dítě je narozeninových 85 Kč.

Navíc budou v sobotu 8. září probíhat komentované prohlídky kina od 10:00, 11:00, 14:00 a 15:00. Otevřou se také zřídka přístupné sklepní prostory kina, kde bude po celý den probíhat výstava kinematografických zařízení.

Více informací o narozeninovém programu naleznete na facebooku Kino Metropol nebo na webových stránkách www.kinometropol.cz.

Tisková zpráva | Foto Aneta Koňárková

Kam dál?

PŘEHLED: Univerzita Palackého v rámci Dnů evropského dědictví otevře...

středa, 5. září 2018, 15:00

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) se zapojí do Dnů evropského dědictví a v sobotu 8. září představí veřejnosti jindy...

Na hodech v Tršicích vystoupí Ready Kirken, Heidi Janků nebo Železný...

středa, 5. září 2018, 09:58

Hody v Tršicích se letos konají 8. a 9. září. Návštěvníci se mohou těšit na sobotní rockové odpoledne, hodovou zábavu se skupinou...

Divadlo na cucky chystá dvě premiéry i desítky kulturních akcí

úterý, 4. září 2018, 19:00

Divadlo na cucky zahajuje druhou sezonu na nové scéně na Dolním náměstí v Olomouci. V plánu má dvě premiéry, na podzim to bude...

Největším tahákem letošního Street art festivalu bude velkoformátový...

úterý, 4. září 2018, 16:00

Centrum Olomouce doslova ožije barvami ve dnech 10.–14. září. Začíná totiž již 11. ročník Street artového festivalu, díky kterému...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Doživotním odnětím svobody potrestal v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu (Segedínu) čtyři hlavní obžalované v případu úmrtí 71 migrantů v chladicím voze před čtyřmi roky. Zpřísnil tak rozsudek prvoinstančního soudu, který čtveřici loni poslal do vězení na 25 let. Informují o tom tiskové agentury.